Halloween, Język angielski/English

Pomysłowy Halloween, czyli kocie wcielenia na zajęciach językowych

Chyba możemy być zgodni co do tego, że halloweenowe zajęcia to jedne z tych, na które dzieci reagują naprawdę mega pozytywnie: zabawa w przebieranie za fantastyczne postacie i zbieranie cukierków robią swoje. Takie lekcje tematyczne wzbudzają równie dużo emocji u niektórych rodziców, jednak w ostatnich latach nie są to pozytywne emocje. Jak pogodzić te dwa światy? Z pomocą przychodzą nam nasi milusińscy, czyli słodkie kotki, które na potrzeby halloweenowych zajęć transformują w kosmitę, wampira, ducha a nawet kociołek czy candy corn. Zapraszam Was po moje kocie inspiracje na Halloween.

Skąd się wziął pomysł na “koci” halloween? Zastanawiałam się nad czymś nowym, chciałam w inny sposób przedstawić symbole swoimi uczniom i wprowadzić ich w tradycje anglojęzyczne odmiennie niż w poprzednich latach. Pomyślałam o zwierzakach a to właśnie kot jest nieodłącznym kompanem każdej szanującej się wiedźmy 🙂 A symbole Halloween pod postacią kotów są naprawdę urocze i z całą pewnością są dużą odmianą o standardowych wizerunków wiedźm czy kosmitów.

Jakie zatem symbole możemy poznać dzięki magicznej kociej zdolności do przemieniania się w co tylko dusza zapragnie? (koty oczywiście zawdzięczają tę umiejętność swoim wiedźmom) Otóż w taki sposób przedstawimy swoim uczniom aż 16 symboli Halloween i są to: vampire, mummy, monster, Frankenstein, witch, alien, skeleton, skull, aplle, candy corn, ghost, pumpkin, moon, flower, cauldron, candy. 

Możecie je znaleźć w ośmiu różnych pomocach zamkniętych w -> zestawie do druku Cats and Halloween. Na 71 stronach materiałów znajdziecie m.in. flashcards, action cards, memory, puzzle, clothes peg game czy karty What can it do?

Więcej kocich wcieleń i halloweenowych symboli umieściłam w karciance ->Find it! Halloween.A jeśli zdecydujecie się na zakup obydwu materiałów (zestawu Cats and Halloween i Find it!) otrzymacie prezent w postaci trzech gier planszowych z kotami w roli głównej oczywiście 🙂

Na kulturówkach nie może zabraknąć śpiewania, dlatego i w tym roku stawiam na pewniaki z kocimi akcentami:

Poza tym na pewno sięgnę po mały koci craft połączony z opisywaniem. Nie wszystkie koty muszą być czarne tak, żeby nie było nudo podczas omawiania prac. Dlatego wymyśliłam, że każdy czarny kot będzie miał na swoim futrze wzór. Jaki? To zależy tylko i wyłącznie od dzieciaków co oznacza, że będzie mega kreatywnie. Oto kilka prostych kocich wzorów:

A tutaj kocie Halloween z przymrużeniem oka:

Kociego Halloween! Bawcie się dobrze!

1 myśl w temacie “Pomysłowy Halloween, czyli kocie wcielenia na zajęciach językowych”

Leave a Reply