Christmas, Język angielski/English

Dear Santa, czyli piszemy listy do Mikołaja

Czy jest na pokładzie ktoś, kto nie lubi bożonarodzeniowych zajęć? Ja jestem wielką fanką swoich świątecznych zajęć i gdyby tylko mogła to trwałyby one w nieskończoność! Zaczynamy już na początku grudnia pisaniem listów do Mikołaja oczywiście. Dla swoich uczniów przygotowałam nowy wzór do pobrania i chętnie podzielę się nim również z Wami.

Jeśli macie ochotę na zajęcia z Mikołajem w roli głównej, zajrzyjcie do mojego najnowszego zestawu do druku -> “Santa Claus”. Ale tutułowy bohater nie jest sam! Towarzyszy mu jego żona, Pani Mikołajowa. Ta urocza para gra pierwsze skrzypce z ZESTAWIE SANTA CLAUS. Znajdziecie tu materiały związane z ich ubraniami a także czynnościami wykonywanymi przez Mikołaja i środkami transportu.

Już kiedyś publikowałam wpis związany z pisaniem do Mikołaja, ale najwyższa pora na odświeżenie tematu. Tym bardziej, że część tych materiałów była w użyciu już dwa lata temu. Udało mi się dokopać do jednego ze zdjęć z tego czasu:

Podczas tej lekcji dzieci same pisały listy, przygotowałam im oczywiście tekst, który wyświetliłam na tablicy. Mam takie gotowce i dla Was razem z czarno – białym wzorem listu do druku, który możecie wykorzystać w młodszych klasach, gdy dzieci jeszcze nie piszą albo słabo radzą sobie na tym polu. Link do tych materiałów znajdziecie na końcu wpisu.
Zanim jednak zaczniemy pisać listy, przypominamy sobie nazwy zabawek. I tutaj wchodzą całe na biało moje materiały ze świątecznymi skarpetami w roli głównej 🙂 Możecie szukać zabawek ukrytych pod stertami Christmas stocking razem z moją -> prezentacją multimedialną PowerPoint Christmas time … for toys!:

wybrać się na przedświąteczny szoping z moją najnowszą wersją hitowej -> My shopping list: Christmas stocking:

lub bawić się ze skarpetkowymi flashcards i dominem z zestawu -> What is in the Christmas stocking?

Każda z tych opcji gwarantuje dobrą zabawę i powtórzenie czy też wprowadzenie słownictwa ze ślicznymi materiałami 😉

Jestem ciekawa, czy podczas swoich zajęć bawicie się w pisanie listów do Mikołaja tylko z młodszymi klasami czy też może sięgacie po ten pomysł ze starszymi uczniami jako mniej typowa forma ćwiczenia pisania.

Ja już z utęsknieniem wyglądam pierwszych świątecznych zajęć. Grudniu przybywaj! 😉

 

Leave a Reply