Animals, Język angielski/English, Winter

Arctic animals

Zwierzęta to bardzo wdzięczny temat, dzieci lubią zajęcia związane z różnymi zwierzakami. Dodatkowo jest on realizowany chyba na każdym poziomie, dlatego za każdym razem warto wprowadzać nowe słownictwo. A że obecnie mamy zimę, to zdecydowałam się na bliższe spotkanie ze zwierzętami arktycznymi w formie prezentacji i kart pracy.

Tym razem postawiłam na prezentację multimedialną, z której jestem bardzo zadowolona 😉 Przybrała ona formę mini quizu dla młodszych uczniów. Arctic animals składa się z 29 slajdów, w tym 26 slajdów typu pytanie – odpowiedź , slajd z krzyżówką oraz slajd początkowy i końcowy. -> Prezentacja: quiz Arctic animals

Pytania What animal is in the igloo? ukazują się na zasadzie “łagodnego wejścia” (pojawiają się na slajdach po kolei po kliknięciu spacją). Po kolejnym kliknięciu na dole slajdu  – na zasadzie “przylotu z dołu” ukazuje się początek zdania The right answer is …, którego dokończenie zapisane jest na kolejnym slajdzie w postaci obrazka szukanego zwierzęcia oraz jego nazwy pojawiającej się na zasadzie “rozwinięcia” po klinknięciu. W ten sposób poznajemy nazwy 12 zwierząt: polar bear, snowy owl, moose, pengiun, puffin, arctic fox, reindeer, eagle, walrus, seal, narwhal, killer whale, bison.
W pola krzyżówki należy wpisać nazwy zwierząt widniejących na poszczególnych obrazkach. Początkowo pola sa puste, ale po kilknięciu pojawiają się kolejne litery (na zasadzie “przylotu z dołu”).
Prezentację – quiz Arctic animals znajdziecie w moim sklepie -> Prezentacja: quiz Arctic animals a jako dodatek do tych materiałów załączam poniżej dwie karty pracy do wykorzystania podczas zabawy z arktycznymi zwierzakami 🙂 Aby je pobrać wystarczy kliknąć w zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

Na koniec mała przypominajka o nowym zestawie materiałów Arctic animals, który czeka na Was w moim sklepie -> Zestaw materiałów do druku “Arctic animals”Mam nadzieję, że ucieszy nie tylko oko, ale i serce 😉

 

2 myśli w temacie “Arctic animals”

Leave a Reply