Animals, Autumn, Games, Halloween, Inne gry i zabawy, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

Eagle Eye: Autumn and animals

Jesień rozgościła się u nas na dobre, najwyższa pora na nową jesienną grę. Tym razem sięgam po uniwersalną zabawę, dzięki której będziemy ćwiczyć słownictwo, mówienie i spostrzegawczość. Kolejny raz okaże się, kto ma prawdziwe sokole oko!

Jak grać w Eagle Eye? W skład gry wchodzą cztery plansze (zdjecię poniżej) i 86 małych obrazków. Plansze kładziemy przed uczniami, obrazki wkładamy do woreczka.
0002Jeden gracz zaczyna zabawę losując kartonik z obrazkiem (nie pokazuje go nikomu innemu). Jego zadanie polega na opisaniu obrazka, który wylosował (nie może podać jego nazwy).  Pozostali gracze próbują jak najszybciej odgadnąć szukany obrazek i wskazać go na odpowiedniej planszy. Osoba, której uda się to jako pierwszej zdobywa punkt i w ten sposób kończy się tura. Koleją rundę rozpoczyna następny gracz, który losuje nowy obrazek i zaczyna go opisywać.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Eagle Eye Autumn and animals

Gra Eagle Eye pomaga w ćwiczeniu koncentracji, speakingu oraz utrwalenia słownictwa. Przy okazji jest to naprawdę fajna zabawa, polecam ją gorąco! Drugą wersję tej zabawy, przeznaczoną dla dużych grup, znajdziesz na końcu tego wpisu.

Inne propozycje na jesienne zajęcia to m.in leśne zwierzaki. Całą górę materiałów związanych z tym tematem znajdziecie w moim -> zestawie do druku Forest animals. To siedem rodzajów pomocy dydaktycznych liczących  79 stron A4.

A tutaj znajdziesz podłogową wersję jesiennej gry Eagle Eye. Udanej zabawy!

 

7 myśli w temacie “Eagle Eye: Autumn and animals”

  1. fantastyczna zabawa, tylko tak sobie myślę jeszcze przed wydrukowaniem, czy te plansze nie lepsze by były w formacie A4 każda? obrazeczki na nich są małe i w większej grupce uczniów mogą być słabo widoczne. Jak myślisz?

      1. Hello, I’m a Spanish teacher and I love very much alll your materials. It would be nice to have the instructions of games in English. Is it possible? Thanks

Leave a Reply