Animals, Autumn, Games, Halloween, Inne gry i zabawy, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

Eagle Eye: Autumn and animals

Jesień rozgościła się u nas na dobre, najwyższa pora na nową jesienną grę. Tym razem sięgam po uniwersalną zabawę, dzięki której będziemy ćwiczyć słownictwo, mówienie i spostrzegawczość. Kolejny raz okaże się, kto ma prawdziwe sokole oko!

Jak grać w Eagle Eye? W skład gry wchodzą cztery plansze (zdjecię poniżej) i 86 małych obrazków. Plansze kładziemy przed uczniami, obrazki wkładamy do woreczka.
0002Jeden gracz zaczyna zabawę losując kartonik z obrazkiem (nie pokazuje go nikomu innemu). Jego zadanie polega na opisaniu obrazka, który wylosował (nie może podać jego nazwy).  Pozostali gracze próbują jak najszybciej odgadnąć szukany obrazek i wskazać go na odpowiedniej planszy. Osoba, której uda się to jako pierwszej zdobywa punkt i w ten sposób kończy się tura. Koleją rundę rozpoczyna następny gracz, który losuje nowy obrazek i zaczyna go opisywać.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Eagle Eye Autumn and animals

Gra Eagle Eye pomaga w ćwiczeniu koncentracji, speakingu oraz utrwalenia słownictwa. Przy okazji jest to naprawdę fajna zabawa, polecam ją gorąco!

 

Mam dla Was również kilka sklepowych nowości. To dwie gry w halloweenowym klimacie oraz coś specjalnie dla germanistów 😉 czyli niemieckojęzyczna wersja jesiennej karcianki.

Halloween -> I have … Who has …QR code
Halloween -> QR domino
Jesień -> I have … Who has …? QR code wersje angielska, niemiecka i polska
Halloween -> Zestaw kart obrazkowych oraz gry I spy wersja uniwersalna
A już wkrótce w sklepie do angielskich, niemieckich i polskich wersji językowych dołączy kolejna. Domyślacie się jaka? 🙂

7 myśli w temacie “Eagle Eye: Autumn and animals”

  1. fantastyczna zabawa, tylko tak sobie myślę jeszcze przed wydrukowaniem, czy te plansze nie lepsze by były w formacie A4 każda? obrazeczki na nich są małe i w większej grupce uczniów mogą być słabo widoczne. Jak myślisz?

      1. Hello, I’m a Spanish teacher and I love very much alll your materials. It would be nice to have the instructions of games in English. Is it possible? Thanks

Leave a Reply