Back to school, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Lato, Summer, Zajęcia plastyczne

Back to school part 2: worksheet

Pierwszy dzień w szkole spędza sen z powiek nie tylko uczniom. Nauczyciele po pierwsze opłakują 😉 powrót do pracy, a po drugie bardzo często zastanawiają się, czym wypełnić pierwsze zajęcia. Przygotowaną przeze mnie kartę pracy możecie wykorzystać na lekcjach języka angielskiego, plastyki czy nauczania zintegrowanego. Pomysł na wspomnienia z wakacji zamknięte w obiektywie znalazłam kiedyś gdzieś w Internecie. Odkurzyłam go jakiś czas temu i postanowiłam wykorzystać na swoich lekcjach. Nie mogłam znaleźć wzoru do druku, więc zrobiłam swoją wersję.

Pomoce idealne na łatwe i szybkie wprowadzanie i utrwalanie zasad w klasie -> zestaw materiałów “Classroom rules”

Tak wygląda zdjęcie prac, na którym się wzorowałam … (źródło Pinterest)

aa65986a03bc2795f30dc50d6a4d3868

… a tak wyglądają przygotowane przeze mnie materiały.

Karta do pobrania tutaj/Download here -> Back to school camera

Celowo nie dodawałam napisów w języku angielskim – dzięki temu kartę pracy można wykorzystać również na innych zajęciach. Na aparacie możemy napisać All about me albo My summer itp. W obiektywie uczniowie mogą np. narysować siebie. Poszczególne klisze filmu dzieciaki mogą wypełnić rysunkami przedstawiającymi ich wakacyjne wspomnienia lub najważniejszymi informacjami o sobie. Starsi uczniowie mogą krótko podpisać poszczególne ilustracje.

Mam nadzieję, że powstaną z tego piękne prace 🙂

W fotograficznym temacie mamdla Was również dwie gry: -> QR domino Summer photos
oraz -> Gra karciana “I have … Who has …?” Summer photos


15 myśli w temacie “Back to school part 2: worksheet”

Leave a Reply