Back to school, Board games, Domino, Język angielski/English, Pozostałe tematy, Summer, Treasure island

Treasure Island: part 2

Dzisiaj wracamy na wyspę skarbów. Tym razem przyświeca nam konkretny cel – odnalezienie pradawnego skarbu piratów! Szczęśliwym trafem w nasze ręce wpadła mapa, więc z osiągnięciem zamierzonego celu nie powinno być problemów 🙂 Gotowi? Ruszamy! 

Podczas pierwszej części wyprawy Treasure Island: part 1 poznaliśmy historię tajemniczej wyspy skarbów. Odkryliśmy nowe słowa związane z tym miejscem. Graliśmy w Memory, Bingo! oraz Spin the Bottle. Teraz jesteśmy gotowi na kolejne zadania.

Zanim przejdziemy do głównego punktu wyprawy, sięgamy po telefony komórkowe i korzystając z odpowiedniej aplikacji wspólnymi siłami układamy QR domino.

QR domino Treasure Island

Następnie ćwiczymy spostrzegawczość i gramy w I spy – kto pierwszy policzy wszystkie elementy? 

Gra do pobrania tutaj/Download here –> I spy Treasure Island

Teraz jesteśmy już gotowi na prawdziwe poszukiwania. Podążamy szlakiem wyznaczonym na starej mapie piratów, wprost do czekającego na końcu drogi skarbu.

Zasady gry są bardzo proste: uczniowie rzucają kością i poruszają się o daną liczbę oczek. Zrobiłam specjalną kość do gry w wersji do druku, więc możecie użyć zwykłej kości lub tej “niezwykłej” 😉

kosc-do-gry

Za każdym razem, gdy pionek  zatrzymuje się na polu z jakąś liczbą, uczeń musi szybko powiedzieć daną liczbę w języku angielskim. Jeśli pomyli się – traci kolejkę. Jeśli za długo zwlekają z odpowiedzią – wraca na pole, które zajmował poprzednio. Natomiast ten, kto stanie na “bombę” traci kolejkę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do skarbu, czyli pola z czerwonym krzyżykiem.

img_20160910_132805

Ja mapę wydrukowałam na kartkach z bloku zakupionego w sklepie Flying Tiger Copenhagen. Idealnie pasuje do tematu. Tak jak pisałam, gdy zobaczyłam ten blok, wpadłam na pomysł z mapą skarbów i całym tematem Tresaure Island. 

Jeśli nie macie takich kartek, możecie wydrukować kolorową wersję mapy na białym bloku technicznym albo w kolorze najpierw wydrukować wzór starego papieru i na nim nadrukować czarno – białą planszę do gry. 

Treasure Island board game

Mam nadzieję, że teraz jesteście już gotowi na 19 września i na Międzynarodowy Dzień Pirata. Udanej zabawy!

4 myśli w temacie “Treasure Island: part 2”

  1. Świetne, mozna by jeszcze zrobić prawdziwy treasure hunt. Pokrywać wydrukowane skarby i przygotować instrukcje dla dzieci (tzw. Clues) w celu ich odnalezienia. Zależy jak liczne grupy ale dzieciaki uwielbiają treasure Hunt. Robiłam podczas półkolonii. Na Pinterest widziałam nawet taka wersje pirackiego treasure hunt.

Leave a Reply