Dobble, Flashcards, Halloween, I spy ... games, Język angielski/English, Memory

Happy Halloween!

Ze wszystkich świąt krajów anglojęzycznych Halloween jest tym najbardziej uwielbianym przez dzieci. Większość dzieciaków marzy o kostiumach rodem z Rodziny Adamsów oraz o nocnym zbieraniu cukierków. Warto wykorzystać to zainteresowanie i przybliżyć uczniom tradycje związane z tym świętem.

Zaczynamy piosenkami Super Simple Songs (oczywiście w młodszych grupach). Moją ulubioną piosenką z tego zestawu jest Five Creepy Spiders.

Warto skorzysać z krótkich filmików, które wprowadzą dzieciaki w najważniejsze tradycje związane z tym świętem. Tutaj poznamy tradycje związane z  obchodzeniem Halloween w różnych krajach:
https://www.youtube.com/watch?v=hkdf3zE379A 

Przejdźmy teraz do materiałów 🙂  Słownictwo wprowadzamy za pomocą nieodłącznych flashcards. Przygotowałam karty w kształcie dyni – będzie nam łatwiej wczuć się w klimat tego święta 😉 Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.

Flashcards Halloween Pumpkin

Edit: Rok później postanowiłam odświeżyć materiały i przygotowałam nową wersję flashcards (w  „zwykłym” formacie), memory oraz drugą część I spy … Mam nadzieję, że dzięki temu urozmaicimy trochę nasze zajęcia, uczniowie na pewno doskonale pamiętając, z jakich pomocy korzystaliśmy podczas poprzednich zajęć o tematyce Halloween 😉
Nowa wersja kart obrazkowych wraz z podpisami:

Karty do pobrania tutaj/Download here -> flashcards Halloween II

Dodałam również mini fashcards, dzięki którym będziecie mogli zapełnić gazetkę klasową 😉 Link znajdziecie w pilku pod zdjęciami.

Karty do pobrania tutaj/Download here -> mini flashcards Halloween

Na stronie macmillan.pl znajdziecie gotowe małe karty obrazkowe do pokolorowania i wklejenia do zeszytu + podpisy. Jest tam również krzyżówka oraz plan lekcji dla nauczyciela – warto skorzystać. Ja wykorzystuję także zeszyt ćwiczeń serii Tiger – każda z części zawiera stronę do tematu Halloween. Również polecam.

Przygotowałam również memory. Tym razem pary tworzą dwa podobne obrazki – jeden z podpisem w języku angielskim. Mam nadzieję, że przypdanie dzieciakom do gustu 🙂

Gra go pobrania tutaj/Download here –> Memory Halloween

Nowa wersja memory:

Gra do pobrania tutaj/Download here -> memory Halloween II

Oczywiście nie może zabraknąć mojej ulubionej gry Double 😉 Jest to jedna z tych zabaw, które nigdy się nie nudzą, dlatego warto po nią sięgać. Żeby jednak urozmaicać zabawę, mam w swojej kolekcji Dobble związane z różnymi tematami i bardzo chętnie z nich korzystam 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Double Halloween

Dzieciaki dobrze bawią się również przy zabawach typu I spy, dlatego do pierwszej wersji dodałam opcję dla nieco starszych uczniów, którzy potrafią już czytać. Tak więc ćwiczymy sprawne oko i liczymy symbole związane z Halloween. 

Gra do pobrania tutaj/Download here –> I spy Halloween
Gra do pobrania tutaj/Download here –> I spy Halloween II

Do halloweenowej zabawy zapraszają Was również koty, a dokładnie ich halloweenowe wcielenia. Znajdziecie je m.in. w moim zestawie -> Cats and Halloween

oraz w karciance -> Find it! Halloween

Czeka na Was również kolejna odsłona kodów QR, tym razem w halloweenowym domino -> QR domino Halloween

I na koniec zestaw kart idealnych na konwersacje -> Conversation cards: Halloween and autumn
Zapraszam 🙂

11 myśli w temacie “Happy Halloween!”

      1. Hi! Wspaniale pomysly! Chcialam sciagnac Duble i I spy dla moich dzieci, ale link jest juz nieaktywny. Moge prosic o ponowne udostepnienie?

Leave a Reply