Board games, Christmas, Games, Język angielski/English

Christmas: Candy canes and chimneys

Gra Christmas candy cane and chimneys powstała dzięki Waszym odpowiedziom na facebookowym fanpage’u. Jakiś czas temu zapytałam, jakie materiały do tematu Christmas przydałyby się Wam najabardziej i  jedną z odpowiedzi była gra planszowa. Miałam już wtedy kilka pomysłów na materiały, ale taka gra nie była jednym z nich. Dzieciaki z trzecich klas bardzo lubią grać w Snake and ladders a kiedyś wpadła mi w oko świąteczna odmiana tej gry, więc … postanowiłam zrobić swoją wersję. 

Jeśli Boże Narodzenie, to  Mikołaj. Jesli Mikołaj, to prezenty a jeśli prezenty, to worek z prezentami. Zabawek jest tak dużo, że nasz Mikołaj utknął w wielkim worku! Żeby pomóc mu się z niego wydostać, musimy zrobić w worku trochę miejsca wyjmując kilka przedmiotów będących symbolami Bożego Narodzenia. Zapraszam do zabawy z nowymi materiałami 🙂 -> What is in the bag?

Zasady gry są takie same, jak w Snakes and ladders. Rzucamy kością i poruszamy się o daną liczbę oczek. Podajemy nazwę obrazka, na którym stanie nasz pionek. Jeśli staniemy na początku candy cane, to przenosimy się po niej do góry na zakręcony 🙂 koniec a jeśli staniemy na górze komina, to zjeżdzamy po nim na dół.
Christmas candy canes and chimneys board game-02
Gra do pobrania tutaj/Dowload here -> Christmas Cany canes and chimneys

Moje Christmas flashcards i Memory znajdziecie we wpisie Christmas is coming. Wszystkie bożonarodzeniowe materiały czekają tutaj -> Christmas by Pomysły przy tablicy. Natomiast w drugim numerze EnglishLand ukazały się dwie gry mojego autorstwa. Skierowane są one do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym: Christmas puzzle i Dobble. Znajdziecie tutaj również materiały dla wszystkich grup wiekowych. Zapraszam do lektury 🙂 

wrzesien_pazdziernik-2016-kopia1

EnglishLand Listopad/Grudzień 2016

6 myśli w temacie “Christmas: Candy canes and chimneys”

Leave a Reply