Earth Day, Flashcards, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Spring

Earth Day

Zajęcia związane z obchodami Dnia Ziemi organizowane są chyba w każdej szkole. Szkoda tylko, że większość z nas w pozostałe dni zapomina o tym, jak ważna jest troska o naszą planetę. Mam nadzieję, że moje uniwersalne materiały będą skutecznie odświeżać pamięć w tym temacie przez cały rok.

Swoje pierwsze materiały związane z Earth Day opublikowałam dwa lata temu. We wpisie -> Dzień Ziemi znajdziecie Dobble, flashcards, memory oraz kartę pracy. Tym razem przygotowałam uniwersalną grę karcianą, dzięki której będziemy segregować śmieci.

Najpierw układamyna podłodze/wieszamy na tablicy cztery kontenery w różnych kolorach. Następnie segregujemy karty układając je pod pojemnikiem we właściwym kolorze. Aby trochę utrudnić zadanie odpady, które mamy posegregować umieściłam w lupkach. Z tyłu kart możecie wydrukować całe przedmioty, których karty również załączam.

Zobacz materiały tutaj -> Zestaw do druku “Earth Day: Recycling”

Dodatkowo opracowałam również nowe karty pracy, które można wykorzystać na wiele sposobów: od gazetek ściennych po gry, zabawy i zawody grupowe. Wszystko zależy od Waszej kreatywności!

Zobacz materiały tutaj-> Zestaw do druku “Earth Day”

Więcej pomysłów na eko zajęcia znajdziecie w moim najnowszym -> zestawie do druku “Earth Day”

A czy Wy planujecie poświęcić obchodom Dnia Ziemi chociaż część swoich zajęć?
podpis

6 myśli w temacie “Earth Day”

Leave a Reply