Easter, Język angielski/English, Spring, Sudoku

Sudoku obrazkowe

Nie wiem, jak Wy, ale ja wkręciłam się na punkcie sudoku obrazkowego 🙂 Po pierwszej wersji przygotowanej na zajęcia związane ze St Patrick’s Day przyszedł czas na wiosenną i wielkanocną. Zapraszam – mam nadzieję, że gra spodoba się  Wam tak samo, jak mi!

Sudoku obrazkowe polega na rozmieszczeniu brakujących obrazków w taki sposób, żeby nie powtarzały się ani w poziomie ani w pionie. Dla każdego dziecka drukujemy jedną planszę (w grupach powyżej 10 uczniów dzieci mogą grać w parach). Obrazki znajdujące się pod planszą wycinamy i przystępujemy do rozgrywki. 

Plansze możemy wydrukować w kolorze lub czarno – białe. W tym drugim  wypadku dzieci mogą same pokolorować obrazki (często korzystam w ten sposób z plansz do gry BINGO! – szczególnie w dużych grupach liczących powyżej 14 uczniów). 

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Sudoku Spring

Tak jak w przypadku Sudoku St Patrick’s Day, do tej gry używam rzepów, ale z powodzeniem możecie grać również bez nich.

 

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Sudoku Easter

Polecam również moje najnowsze wiosenne materiały, czyli mega -> zestaw do druku “Spring: I spy” z aż dziewięcioma różnymi pomysłami na poszukiwania symboli wiosny 🙂

6 myśli w temacie “Sudoku obrazkowe”

    1. W tym roku raczej już nie planuję nowych wielkanocnych materiałów. Wszystkie nowości w tym temacie są dostępne w sklepie 🙂

Leave a Reply