Animals, Games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Summer, Super Simple Songs

Wakacje nadchodzą! Domino

Jedną z gier świetnie pasujących do powtórzeniowych tematów oraz luźniejszych lekcji jest domino.  A w związku z tym, że bardzo spodobała się Wam sześciokątna wersja tej gry, przygotowałam wakacyjne wersje domino. Znajdziecie tutaj QR domino By the sea oraz aż trzy wersje sześciokątnego domina w wersji wakacyjnej!

Pamiętacie ostatnią edycję akcji High 5! Przybij piątkę z blogującymi anglistkami? To właśnie w ramach swojego wpisu proponowałam Wam domino jako grę idealnie pasującą do przedwakacyjnych zajęć. Wpis znajdziecie tutaj -> 5 pomysłów na domino w przedwakacyjnym klimacie.

Sześciokątne domino, które pojawiło się w tych materiałach,  zostało przez Was bardzo ciepło przyjęte. Co więcej, taka odmiana tej gry bardzo podoba się dzieciom. Dlatego nie zastanawiałam się długo i szybko zabrałam się za produkcję kolejnych wariacji tej wersji. Tak powstały trzy nowe części sześciokątnego domina.

Pierwsza z nich nawiązuje do najnowszych materiałów Super Simple Songs Underwater week14 kafelków z morskimi zwierzętami należy ułożyć stykającymi się bokami z takimi samymi ilustracjami.

doimno sea animals

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino sześciokątne Sea animals

Kolejna wersja jest kontynuacją wakacyjnej serii z ubiegłego roku. Kliknij tutaj po więcej materiałów na przedwakacyjne zajęcia -> In the summertime oraz Summer clothes peg games.

doimno szesciokat summer

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino sześciokątne Summer

Trzecie sześciokątne domino związane jest z moimi tegorocznymi materiałami By the sea. Kilknij tutaj -> By the sea.

domino szesciokat By the sea

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino sześciokąt By the sea

Po sześciokątnym zawrocie głowy czas na QR domino. Przygotowałam 20 kafelków. Jak zwykle do zabawy będziemy potrzebować telefonu z aplikacją do odczytywania kodów QR.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino By the sea

Moją inną propozycją na wykorzystanie kodów QR jest urocze domino z aparatem fotograficznym w roli głównej 🙂 -> QR domino Summer photos

Uff, uzbierało się już tych pomysłów 🙂 ale to dobrze, bo jest z czego wybierać, każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego.

10 myśli w temacie “Wakacje nadchodzą! Domino”

    1. Dzieci bardzo polubiły takie domino i na początku jest trochę główkowania z poszczególnymi kafelkami – to chyba podoba się im najbardziej 😉

  1. Chyba jestem głupia, ale próbowałam układać to domini 3 razy i za żadnym razem mi nie wyszło:P jakie sa zasady w tym sześciokątnym domino, zeby sie udało ułożyć tak jak na zdjęciu?:)

    1. Obrazki z kafelka muszą pasować do sąsiednich kafelków. Góra kafelka jest tam, gdzie napis “Pomysły przy tablicy”. Innych zasad nie ma 🙂 Powodzenia!

  2. Dzień dobry ☺️ pomysł super i piękne wykonanie, niestety nie można pobrać 😔Wysłałam prośbę o udostępnienie pliku. Pozdrawiam 🤗

    1. Niestety na skutek zmiany polityki Google niektóre materiały nie są już dostępne (głównie te ze starszych wpisów).

Leave a Reply