Animals, Games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Summer, Super Simple Songs

Wakacje nadchodzą! Domino

Jedną z gier świetnie pasujących do powtórzeniowych tematów oraz luźniejszych lekcji jest domino.  A w związku z tym, że bardzo spodobała się Wam sześciokątna wersja tej gry, przygotowałam wakacyjne wersje domino. Znajdziecie tutaj QR domino By the sea oraz aż trzy wersje sześciokątnego domina w wersji wakacyjnej!

summer-01

Pamiętacie ostatnią edycję akcji High 5! Przybij piątkę z blogującymi anglistkami? To właśnie w ramach swojego wpisu proponowałam Wam domino jako grę idealnie pasującą do przedwakacyjnych zajęć. Wpis znajdziecie tutaj -> 5 pomysłów na domino w przedwakacyjnym klimacie.

Sześciokątne domino, które pojawiło się w tych materiałach,  zostało przez Was bardzo ciepło przyjęte. Co więcej, taka odmiana tej gry bardzo podoba się dzieciom. Dlatego nie zastanawiałam się długo i szybko zabrałam się za produkcję kolejnych wariacji tej wersji. Tak powstały trzy nowe części sześciokątnego domina.

Pierwsza z nich nawiązuje do najnowszych materiałów Super Simple Songs Underwater week14 kafelków z morskimi zwierzętami należy ułożyć stykającymi się bokami z takimi samymi ilustracjami.

doimno sea animals

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino sześciokątne Sea animals

Kolejna wersja jest kontynuacją wakacyjnej serii z ubiegłego roku. Kliknij tutaj po więcej materiałów na przedwakacyjne zajęcia -> In the summertime oraz Summer clothes peg games.

doimno szesciokat summer

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino sześciokątne Summer

Trzecie sześciokątne domino związane jest z moimi tegorocznymi materiałami By the sea. Kilknij tutaj -> By the sea.

domino szesciokat By the sea

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino sześciokąt By the sea

Po sześciokątnym zawrocie głowy czas na QR domino. Przygotowałam 20 kafelków. Jak zwykle do zabawy będziemy potrzebować telefonu z aplikacją do odczytywania kodów QR.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino By the sea

Fajnym pomysłem na przedwakacyjne lekcje będzie również zabawa w piratów! We wrześniu z okazji Międzynarodowego Dnia Mówienia Jak Pirat podzieliłam się z Wami materiałami w ramach tematu Treasure Island. Myślę, że warto wrócić do tych pomysłów przed wakacjami. Moje materiały z tego tematu znajdziecie tutaj -> Treasure island oraz Treasure island: part 2.

Moje pozostałe pomysły na przedwakacyjne lekcje angielskiego i niemieckiego:

Gra karciana “Have you got…?” i letnie kodowanie

My shopping list: Summer

Wakacyjne karty pracy oraz gra “Roll and draw: Sun”

By the sea: part 1 flashcards, memory, BINGO! and part 2: Dobble, sudoku obrazkowe

Letnie zabawy z klamerkami

In the summertime: Dobble, memory, BINGO!, flashcards, I spy …

Gry i zabawy na ostatnie dni w szkole

It’s summertime: różne pomysły (nie tylko moje) na przedwakacyjne lekcje

Uff, uzbierało się już tych pomysłów 🙂 ale to dobrze, bo jest z czego wybierać, każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. 

0 myśli w temacie “Wakacje nadchodzą! Domino”

    1. Dzieci bardzo polubiły takie domino i na początku jest trochę główkowania z poszczególnymi kafelkami – to chyba podoba się im najbardziej 😉

  1. Chyba jestem głupia, ale próbowałam układać to domini 3 razy i za żadnym razem mi nie wyszło:P jakie sa zasady w tym sześciokątnym domino, zeby sie udało ułożyć tak jak na zdjęciu?:)

    1. Obrazki z kafelka muszą pasować do sąsiednich kafelków. Góra kafelka jest tam, gdzie napis “Pomysły przy tablicy”. Innych zasad nie ma 🙂 Powodzenia!

Dodaj komentarz