Język angielski/English, St Patrick's Day

Under the rainbow. St. Patrick’s Day

St. Paddy’s Day is coming! Już niebawem znowu wszyscy będziemy Irlandczykami 🙂 Z tej okazji mam dla Was przepis na aktywność z wykorzystaniem tęczy. Na zajęcia z okazji dnia św. Patryka będziecie mogli przemycić każdy inny temat!

Również tak kochane przez uczniów powtórzenie wiadomości 😀 Zaczynamy 🙂

Under the rainbow to zabawa idealna na powtórki. Żeby ją przygotować potrzebujemy kartek formatu A5: 15 czerwonych, 13 pomarańczowych, 11 kartek żółtych, 9 zielonych, 4 niebieskie oraz jedną fioletową. Wszystkie kartki sklejamy w małe rulony wzdłuż dłuższego boku (możemy użyć spinacza). Następnie spinamy każdą kolorową kartkę w łuk a następnie łączymy kolory jeden pod drugim tak, żeby powstała tęcza. Potrzebne będą również monety oraz lista z pytaniami/zadaniami z wybranego przez nas materiału.

Uczniów dzielimy na dwa/trzy zespoły. W swojej turze każdy gracz rzuca monetą do tęczy z rurek. Każdy kolor odpowiada różnemu poziomowi trudności a co za tym idzie, ilością zdobytych punktów za poprawną odpowiedź (np. kolor czerwony: 10 punktów, żółty 5 itp.) Ta drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów, zdobywa garnek ze złotem! Może nim być np. wybranie krótkiego filmu, który obejrzycie podczas następnych zajęć, zwolnienie z zadania domowego itp.

Do tego ćwiczenia idealnie pasują karty z mojego quizu ->Zestaw materiałów St. Patrick’s Day Quiz. To m.in. aż 100 kart z pytaniami i zadaniami!
Happy St. Patrick’s Day! 🙂

Natomiast mój najnowszy zestaw do druku -> Zestaw materiałów do druku “St. Patrick’s Day” utrwali z Wami liczby 1 – 20 oraz w ciekawy sposób pobawi się z symbolami Irlandii. Znajdziecie tutaj aż 7 rodzajów pomocy i aż 54 strony materiałów do druku!

 

Leave a Reply