Easter, Język angielski/English, Super Simple Songs, The Kiboomers

Countdown to Easter: songs for children

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze odliczam dni do świąt, zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocy. I to nie tylko ze względu na dni wolne od pracy. Po prostu naprawdę lubię kulturówki. W tym roku zapraszam Was do odliczania dni pozostałych do Wielkanocy z piosenką na ustach. Przed Wami 12 moich ulubionych Easter songs.

Wszystkie piosenki, jakie wymienię w tym wpisie grają pierwsze skrzypce w moim zestawie materiałów -> Countdown to Easter. To aż 36 kart w formacie A4. W skład zestawu wchodzą trzy rodzaje kart, w każdym zestawie po 12 kart. Za chwilę przybliżę je Wam dokładniej, najpierw jednak zacznę od wielkanocnych piosenek, bo bez nich nie byłoby ani tego wpisu, ani wspomnianych materiałów 😉

Oto moje Top 12 😉 anglojęzycznych wielkanocnych piosenek dla dzieci:

12. The Way th Bunny Hops

11. The Bunny Hokey Pokey

10. Ten Easter Bunnies

9. Easter Basket Song

8. Hippity Hop

7. Easter Bunny Song

6. Five Little Jelly Beans

5. Five Little Bunnies

4. Hot Cross Buns

3. Here Comes Peter Cottontail

2. Boom Chicka Boom Easter Songs

1. B – U – N – N – Y

Nieprzypadkowo B – U – N – N – Y znalazła się na pierwszym miejscu. To moja ulubiona wielkanocna piosenka 😉 A teraz kilka słów na temat zestawu metriałów -> Countdown to Easter. Składa się on z trzech części.

Pierwszy zestaw połączony został ze świątecznymi piosenkami dla dzieci oraz kodami QR. Na każdej karcie znajdują się cztery wersy różnych piosenek, a pod nimi odnośniki do tych piosenek na YouTube zapisane w kodach kreskowych. Możecie wraz z uczniami zgadywać tytuły piosenek (ciekawy pomysł na wielkanocne zajęcia) oraz oczywiście codziennie słuchać nowej piosenki. Drugi zestaw to karty z tytułami piosenek, ich krótkim tekstem oraz grafikami przedstawiającymi postacie związane z Wielkanocą. Trzeci zestaw to odliczanie 12 dni z pomocą króliczków widniejących na kartach.
Jak podoba się Wam takie rozśpiewane odliczanie? Dodalibyście coś do mojej topowej listy? 😉

2 myśli w temacie “Countdown to Easter: songs for children”

Leave a Reply