Animals, Język angielski/English

What doesn’t belong? Sorts of animals

Materiałów ze zwierzętami nigdy dość 🙂 A ponieważ obecnie pracuję nad tym tematem z kilkoma grupami, to każdy nowy pomysł jest mile widziany. Tym razem postawiłam na coś, co fajnie sprawdziło się u mnie ostatnio w ramach ćwiczeń związanych z jedzeniem.

Dzisiaj sięgamy po karty What doesn’t belong? Opracowałam 8 kart do dzielenia zwierząt na grupy:

  • farm animals
  • sea animals
  • wild animals
  • pets
  • insects

Jak korzystać z kart? Na każdym pasku znajdują się cztery obrazki, jeden nie pasuje do pozostałych. Zadaniem dzieci jest przypięcie klamerki lub spinacza (bądź po prostu wskazanie) do papieru na niepasującym obrazku. Tak możemy bawić się w mniejszych grupach. W większych możemy wyświetlić plansze na rzutniku lub tablicy interaktywnej a zadaniem dzieci będzie zapisanie lub ustne wskazanie niewłaściwego obrazka.

Te karty możesz pobrać tutaj ->What doesn’t belong? Animals Zasady korzystania z moich materiałów znajdziecie na początku pliku 😉

Przy okazji chciałam Wam przypomnieć o innych materiałach ze zwierzakami w roli głównej. Nadal aktywna jest (ale już niedługo, więc korzystajcie) 😉 skarbonka dla Wojtusia Howisa chorego na SMA. Zasilając ją dowolną kwotą otrzymacie moją prezentację multimedialną. Utrwalamy w niej  nazwy zwierząt oraz określamy, co umieją a czego nie potrafią robić.

Jak pobrać prezentację Animals?
1. Kliknij w ten link -> Zwierzaki dla Wojtusia
2. Kliknij w ikonkę ‘Wesprzyj’.
3. Wpłać dowolną kwotę.
4. Po dokonaniu wpłaty wyświetli Ci się podziękowanie, a w nim link do materiałów. Zapisz sobie ten link lub pobierz materiały od razu. Otrzymasz go również w mailu z podziękowaniami za zasilenie skarbonki.

Nie mogę nie wspomnieć o moim mega zestawie Animals, czyli 11 różnych materiałach, łącznie 2 prezentacjach PP i aż 40 stronach materiałów do druku w dwóch wersjach: kolorowych i czarno – białych. Zestaw znajdziesz tutaj -> Zestaw materiałów “Animals”: prezentacje multimedialne + materiały do druku

Myślę, że z tylu propozycji każdy wybierze coś dla siebie 😉 Dajcie znać, które pomysły sprawdziły się u Was najlepiej.

Leave a Reply