Animals, Język angielski/English

What doesn’t belong? Sorts of animals

Materiałów ze zwierzętami nigdy dość 🙂 A ponieważ obecnie pracuję nad tym tematem z kilkoma grupami, to każdy nowy pomysł jest mile widziany. Tym razem postawiłam na coś, co fajnie sprawdziło się u mnie ostatnio w ramach ćwiczeń związanych z jedzeniem.

Dzisiaj sięgamy po karty What doesn’t belong? Opracowałam 8 kart do dzielenia zwierząt na grupy:

  • farm animals
  • sea animals
  • wild animals
  • pets
  • insects

Jak korzystać z kart? Na każdym pasku znajdują się cztery obrazki, jeden nie pasuje do pozostałych. Zadaniem dzieci jest przypięcie klamerki lub spinacza (bądź po prostu wskazanie) do papieru na niepasującym obrazku. Tak możemy bawić się w mniejszych grupach. W większych możemy wyświetlić plansze na rzutniku lub tablicy interaktywnej a zadaniem dzieci będzie zapisanie lub ustne wskazanie niewłaściwego obrazka.

Te karty możesz pobrać tutaj ->What doesn’t belong? Animals Zasady korzystania z moich materiałów znajdziecie na początku pliku 😉

Przy okazji chciałam Wam przypomnieć o innych materiałach ze zwierzakami w roli głównej. Mam na myśli -> prezentację multimedialną Animals. How we move, która składa się z 45 slajdów i jest dostępna w wersji do edycji. Materiały wprowadzają/utrwalają słownictwo związane z nazwami zwierząt i ich umiejętnościami (przy budowaniu zdań z użyciem zwrotów can can’t). Prezentacja podzielona jest na cztery części i tak prezentuje się w małym skrócie:

Nie mogę nie wspomnieć o moim mega zestawie Animals, czyli 11 różnych materiałach, łącznie 2 prezentacjach PP i aż 40 stronach materiałów do druku w dwóch wersjach: kolorowych i czarno – białych. Zestaw znajdziesz tutaj -> zestaw materiałów “Animals”: prezentacje multimedialne + materiały do druku

Myślę, że z tylu propozycji każdy wybierze coś dla siebie 😉 Dajcie znać, które pomysły sprawdziły się u Was najlepiej.

Leave a Reply