Autumn, Flashcards, Język angielski/English, Puzzle i rebusy

Hello Autumn!

Dopiero rozpoczynaliśmy nowy rok szkolny a już witamy jesień. Wraz z nią nadciągają ulubione święta krajów anglojęzycznych – Halloween – ale na nie jeszcze przyjdzie pora 🙂 Na razie zapraszam po materiały związane z jesienią.

 

Na początek przygotowałam niezawodne flashcards – tym razem w trochę innej formie. Jako że symbolem jesieni są różnokolorowe liście, to i moje flashcards przyjęły kształt liści. 

Do każdego obrazka mamy również odpowiednie podpisy. Ponieważ w pierwszej wersji pojawiły się nieznośne literówki 🙂 przygotowałam oddzielną nową wersję z nazwami obrazków. Dodałam również”standardową” wersję flashcards. Materiały znajdziecie w plikach poniżej.

Do pobrania tutaj/Download here ->Autumn flashcards
Do pobrania tutaj/ Download here -> Autumn nazwy kart obrazkowych
Karty do pobrania tutaj/Download here -> flashcards Autumn 2

Dzieci bardzo lubią grać w Memory. Mogą uczyć się poprzez zabawę a przy okazji porywalizować, kto zdobędzie więcej par. Do tych kary memory po praz pierwszy dodałam opisy do obrazków.  Potrzebne mi było jakieś urozmaicenie tej gry 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Memory Autumn

Teraz czas na I spy. Polubiłam tę zabawę i dzieci również ;), więc teraz planuję wykonywać takie plansze do każdego tematu 🙂

i-spy-autumn

Gra do pobrania tutaj/Download here –> I spy Autumn

Dzisiaj na zakończenie mam dla Was nową grę – puzzle. Mam nadzieję, że przypadnie ona do gustu Wam i Waszym uczniom. I moim również 🙂 Przygotowałam dwie wersje – w jednej wszystkie ramki takich samych kolorów, a w drugiej różnych (opcja dla najmłodszych dzieci).

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Autumn puzzle

Zapraszam Was również do zabawy z leśnymi zwierzętami 🙂 W mojej prezentacji -> prezentacja multimedialna “Forest animals” + flashcards czeka tropienie zwierząt, odkrywanie ich wyglądu i poznawanie ich nazw. A to wszystko na 32 slajdach w zestawie z flashcards 🙂

Leśne zwierzaki pojawiają się również w moich najnowszych materiałach, czyli w  -> zestawie do druku Forest animals, w którym znajdziecie aż 7 różnych pomocy. Tak prezentuje się mała próbka tego, co czeka na Was i Waszych uczniów 🙂

16 myśli w temacie “Hello Autumn!”

  1. No po prostu prześliczne! Właśnie się drukują… 🙂 Z puzzlami też świetny pomysł, tylko mam taką małą prośbę: czy mogłabyś też zamieścić wersję z jednakowym obramowaniem każdego z puzzli? Wtedy nie byłoby podpowiedzi, który pasuje do którego..

    1. Pewnie, zrobię to po pracy i wrzucę na bloga wieczorem 🙂 Podpowiedzi z kolorami zrobiłam z myślą o najmłodszych dzieciakach, więc dla trochę starszych na pewno takie puzzle będą za łatwe.

  2. Szykuję się do nowego roku szkolnego i m.in. szukałam jesiennych materiałów. Twoje jak zwykle nie zawodzą! Dwie uwagi dot. flashcards-w słówku coffee jest literówka, a druga dotyczy słówka squirrel, zamiast q jest g 🙂 Pozdrawiam i dziękuję!

  3. Ja również już wydrukowałam jesienne materiały. W poniedziałek zaliczam zakupy w Lidlu, bo zapas folii już się skończył. Fajne, dziękuję.

  4. Dzień dobry, nie mogę pobrać gry memory i I spy – wyskakuje brak dostępu do dysku. Czy materały da się jakoś pobrać/kupić?

    Pozdrawiam!

    1. Niestety na skutek zmiany polityki Google niektóre materiały nie są już dostępne (głównie te ze starszych wpisów).

Leave a Reply