Ciekawe linki, Język angielski/English, Zajęcia plastyczne

Najchętniej czytane Pomysły przy tablicy

Z okazji 1500 polubień na Facebooku postanowiłam dokładnie 🙂 przyjrzeć się statystykom i podzielić się z Wami najchętniej czytanymi wpisami w roku 2016. Zapraszam więc na małe podsumowanie!

pomysły-01Kategoria Angielski w edukacji wczesnoszkolnej

KABUM! czyli jak dotąd chyba najbardziej uwielbiana przez moich uczniów zabawa. Zajmuje mało miejsca, więc jest idealna, jeśli w ciągu jednego dnia prowadzimy zajęcia w różnych salach. Kolejna zaleta – łatwa w wykonaniu. Odkąd zaopatrzyłam się w drewniane patyczki, KABUM! powstaje w naprawdę ekspresowym tempie. Gorąco polecam wszystkim anglistom!  

Quiet critters, czyli sposób na ciszę w czasie lekcji. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło “quiet critters” żeby przekonać się, jak bardzo popularne są te malutkie stworki. Przekonałam się o tym, że jest to popularność całkowicie zasłużona. Już kolejny rok moje stworki pomagają mi w pilnowaniu ciszy w czasie lekcji w tych najbardziej niesfornych grupach. Korzystam z nich w klasach 1 – 3 szkoły podstawowej a stworki mają 2 rozmiary – małe i duże, żeby szybko nie znudziły się dzieciom. No i oczywiście nie wychodzą do dzieci w czasie każdej lekcji – czasami grzecznie siedzą sobie w słoiku na biurku 🙂

Back to school: part 2. Pomysł na zamknięcie wakacyjnych chwil na kliszy aparatu bardzo się Wam spodobał. Widziałam zdjęcia pięknych prac, jakie powstały dzięki tej karcie pracy – efekty są naprawdę świetne. Podoba mi się to, że jest to uniwersalna karta pracy – z powodzeniem do wykorzystania podczas lekcji angielskiego, plastyki, nauczania zintegrowanego czy zajęć świetlicowych.

aa65986a03bc2795f30dc50d6a4d3868

Pomysły przy tablicy na powrót do szkoły to dowód na to, że lubicie podsumowania 🙂 Wszystkie moje ulubione pomysły (no dobrze, nie wszystkie, tylko większość 🙂 ) na pierwsze lekcje nowego roku szkolnego w jednym miejscu. 

Nie może zabraknąć mojej ulubionej serii A week in London. Podczas wycieczki po Londynie towarzyszy nam prezentacja, I spy, Dobble, gra Hide and seek, Memory, QR domino, flashcards oraz gra karciana. Obecnie przygotowuję podobną serię – tym razem będziemy zwiedzać Nowy Jork 🙂

Kategoria Zajęcia plastyczne

Najbardziej popularne wpisy z tej kategorii to Przestrzenne bociany z płatków kosmetycznychMaski karnawałowe – wzoryZwierzęta z papierowych talerzykówOrzeł z kółek origami oraz Gąsienica z wytłoczek po jajkach 

Kategoria Plany i scenariusze zajęć

Tutaj najczęściej zaglądacie do zabaw ruchowychpokojowych rozwiązywań konfliktówplanu pracy świetlicy szkolnejscenariusza zajęć Hałasowi powiedz stop oraz scenariusza zajęć relaksacyjnych.

Przypominam również o konkursie z Pomysłami przy tablicy – zasady znajdziecie tutaj.

Jakie są Wasze ulubione wpisy? Macie swoje typy? 🙂

4 myśli w temacie “Najchętniej czytane Pomysły przy tablicy”

  1. Ja najbardziej chyba lubię serię A week in London. Tak więc czekam z niecierpliwością na nowe wpisy o Nowym Jorku 🙂

Leave a Reply