Flashcards, Games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Memory, Valentine's Day

Valentine’s Day is coming!

Nadszedł czas na walentynkowe przygotowania. Tzn przygotowania do lekcji oczywiście, bo do samych Walentynek zostało jeszcze trochę czasu. Żeby wprowadzić coś świeżego na zajęcia postanowiłam w tym roku wziąć na warsztat to, czym jeszcze nigdy nie „przerabiałam” podczas swoich lekcji – Valentine’s Day.

 

Dzisiaj wpis będzie krótki, ale treściwy 🙂 Tak jak w przypadku poprzednich “większych” tematów, planuję serię wpisów poświęconych Walentynkom. Zaczynam tym co zwykle, czyli flashcards oraz grą memory.

Na rozgrzewkę warto sięgnąć po waletnykowe actin cards, które nie tylko bawią, ale i pomagają Tosi chorej na SMA ->Action cards – Walentynka dla Tosi. W bonusie otrzymacie również prezentację multimedialną. 

Przygotowałam 16 kart obrazkowych wraz z podpisami w czterech wersjach językowych. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Magdzie Szafraniec, hiszpańskie Monice Bielawie a francuskie Uli ZarzyckiejMateriały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
walentyki flashcards-01
Karty do pobrania tutaj/Download here -> flashcards Valentine’s Day
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Valentinstag flashcards Deutsch
Karty do pobrania tutaj/Download here -> día de San Valentín flashcards ESP
Karty do pobrania tutaj/Download here -> le Jour de la Saint-Valentin flashcards FR

Wykorzystując te same grafiki opracowałam grę memory. Karty zawierają również podpisy poszczególnych obrazków.
walentynki memory-01
Gra do pobrania tutaj/Download here -> memory Valentine’s Day
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Valentinstag memory Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> día de San Valentín memory ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> le Jour de la Saint-Valentin memory FR

Informacje, które możecie wykorzystać podczas zimowych zajęć oraz linki do padletów z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w drugim numerze mojego magazynu online tutaj -> Zimowe Pomysły przy tablicy

A moje pozostałe walentynkowe materiały znajdziecie tutaj -> Valentine’s Day by Pomysły przy tablicy
podpis

14 myśli w temacie “Valentine’s Day is coming!”

  1. Kolejna świetna propozycja niemieckojęzyczna. Takiego właśnie bloga brakowało. Ogromne podziękowania za świetne pomysły i możliwości skorzystania:-) czy można wykorzystać te materiały jako gazetkę na korytarzu?

    1. Dzięki! Fajnie, że orgaznizujecie walentynkowe zajęcia, to fajna odmiana dla kulturówek, bo – szczególnie w młodszych klasach – chyba mało kto się decyduje na takie lekcje 🙂

  2. Bardzo dziękuję za inspiracje i materiały na zajęcia – dziś pierwsze walentynkowe działania 🙂 Dziękuję!

Leave a Reply