Flashcards, Games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Memory, Valentine's Day

Valentine’s Day is coming!

Nadszedł czas na walentynkowe przygotowania. Tzn przygotowania do lekcji oczywiście, bo do samych Walentynek zostało jeszcze trochę czasu. Żeby wprowadzić coś świeżego na zajęcia postanowiłam w tym roku wziąć na warsztat to, czym jeszcze nigdy nie „przerabiałam” podczas swoich lekcji – Valentine’s Day.

Dzisiaj wpis będzie krótki, ale treściwy 🙂 Tak jak w przypadku poprzednich “większych” tematów, planuję serię wpisów poświęconych Walentynkom. Zaczynam tym co zwykle, czyli flashcards oraz grą memory. 

Na rozgrzewkę warto sięgnąć po waletnykowe zwierzaki, które nie tylko bawią ale i uczą m.in. liczby mnogiej -> Zestaw “Valentine’s Day and animals”: prezentacja multimedialna + materiały do druku. Czekają na Was tutaj karty obrazkowe, prezentacja multimedialna oraz domino.

Jeśli chodzi o nasz wpis 😉 to przygotowałam 16 kart obrazkowych wraz z podpisami w czterech wersjach językowych. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Magdzie Szafraniec, hiszpańskie Monice Bielawie a francuskie Uli ZarzyckiejMateriały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
walentyki flashcards-01
Karty do pobrania tutaj/Download here -> flashcards Valentine’s Day
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Valentinstag flashcards Deutsch
Karty do pobrania tutaj/Download here -> día de San Valentín flashcards ESP
Karty do pobrania tutaj/Download here -> le Jour de la Saint-Valentin flashcards FR

Wykorzystując te same grafiki opracowałam grę memory. Karty zawierają również podpisy poszczególnych obrazków.
walentynki memory-01
Gra do pobrania tutaj/Download here -> memory Valentine’s Day
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Valentinstag memory Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> día de San Valentín memory ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> le Jour de la Saint-Valentin memory FR

Informacje, które możecie wykorzystać podczas zimowych zajęć oraz linki do padletów z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w drugim numerze mojego magazynu online tutaj -> Zimowe Pomysły przy tablicy

A moje pozostałe walentynkowe materiały znajdziecie tutaj -> Valentine’s Day by Pomysły przy tablicy
podpis

14 myśli w temacie “Valentine’s Day is coming!”

  1. Kolejna świetna propozycja niemieckojęzyczna. Takiego właśnie bloga brakowało. Ogromne podziękowania za świetne pomysły i możliwości skorzystania:-) czy można wykorzystać te materiały jako gazetkę na korytarzu?

    1. Dzięki! Fajnie, że orgaznizujecie walentynkowe zajęcia, to fajna odmiana dla kulturówek, bo – szczególnie w młodszych klasach – chyba mało kto się decyduje na takie lekcje 🙂

  2. Bardzo dziękuję za inspiracje i materiały na zajęcia – dziś pierwsze walentynkowe działania 🙂 Dziękuję!

Leave a Reply