Domino, Easter, Games, Język angielski/English

Easter Egg Hunt

Szukanie czekoladowych jajeczek jest chyba jedną z ulubionych tradycji pochodzących z krajów anglojęzycznych naszych uczniów – jeśli nie ulubioną. Tak więc nie może jej zabraknąć podczas zbliżających się zajęć.

Zgodnie z tradycją na zajęcia poprzedzające Easter Egg Hunt przynoszę marchewkę i zostawiam ją na parapecie tak, żeby widziały to dzieci. Nie zdradzam, dla kogo ta marchewka jedynie mówię, że na następnych zajęciach sprawdzimy, co się z nią stanie.

Już przed właściwymi zajęciami przygotowuję salę. Na podłodze kładę ślady stóp królika, które wycięłam z papieru kolorowego i zalaminowałam. Na biurku zostawiam list od króliczka wielkanocnego zapakowany w specjalną kopertę przypominającą głowę królika. W niektórych grupach (szczególnie w tych najmłodszych) list odczytuje nam króliczek Alilo. Skorzystałam ze świetnej opcji nagrywania u Honey Bunny i poprosiłam koleżankę o przeczytanie listu – nie chciałam, żeby króliczek mówił moim głosem 😉 List znajdziecie tutaj.

I wreszcie w całej sali chowam małe czekoladowe jajeczka – przynajmniej po jednym dla każdego dziecka. W tym roku moi uczniowie będą szukać jeszcze gry QR domino, które na potrzeby Wielkanocy przybrało kształt jajek.

Dzieci otrzymują dwa koszyczki i zadanie: szukamy jajeczek. Od jednego koszyczka wkładamy czekoladowe jajeczka, a do drugiego – papierowe. Po wykonanym zadaniu liczymy jajeczka – of course in English 😉 Następnie układamy QR domino. Znajdziecie je w moim zestawie -> zestaw do druku “Easter Egg Hunt”

Gra dostępna tutaj –> Easter Egg Hunt

Bawimy się również z moimi materiałami w kształcie króliczków -> Zestaw materiałów “Easter: Baskets and Bunnies”: flashcards, memory, I spy …, I have … Who has …?

Czekoladowe jajeczka pałaszujemy oglądając część uroczego filmiku przedstawiającego Easter Egg Hunt oraz bardzo fajny klip “A very special Easter”.

Dla starszych uczniów polecam swój zestaw materiałów, w którym znajdziecie ponad 100 kart, dwie plansze do gry i pięć plakatów. Karty służą również do samodzielnej rozgrywki. -> Zestaw materiałów Easter Quiz
Wczoraj natknęłam się na ciekawy filmik, dzięki któremu rozwikłana została zagadka, skąd pochodzi króliczek wielkanocny 🙂 Może podzielicie się nim ze swoimi uczniami 🙂

W tym roku próbujemy również jelly beans, które pojawiają się u nas zamknięte w słoiczku – króliczku. Jak to pisałam tydzień temu, w tym roku motywem przewodnim moich zajęć jest właśnie Easter Bunny 🙂

Bez nazwy-18-01a

Tak wygląda mój wstęp do wielkanocnych lekcji. Pozostałe pomysły na dalszą część wielkanocnych zajęć znajdziesz tutaj –> Easter is coming!

13 myśli w temacie “Easter Egg Hunt”

    1. Gorąco polecam takie wprowadzenie do tematu. Świetna zabawa a dzieciaki a tym roku już pytają, czy teraz też będziemy “tropić” króliczka i szukać jajeczek 😉

  1. Króliczkowe ślady łapek – to takie słodkie! A jak oplujecie na jajka to dzieci po prostu szukają czy dajesz im jakieś instrukcje? Ja uwielbiam robić treasure Hunt ale wtedy podaje wskazówki albo jakieś zadania. Taki Easter egg Hunt to niesamowita frajda dla dzieci!

    1. Udzielam im instrukcji, ponieważ niektóre jajeczka chowam w miejsca, w których ciężo je znelźć bez podpowiedzi 😉 To prawda, dzieci naprawdę świetnie się bawią podczas takich zajęć. I zapadają im one w pamięć 😉

  2. wszystkie resources EXTRA!!! ale mam pytanko co do druku bo widze ze nie ty jedna masz pięknie wydrukowane katy z tyłu z ciekawymi wzorkami…nabywasz gdzies takie kartki na których póżniej drukujesz czy sama je tworzysz? bede wdzieczna za odpowiedź i zycze dalej mnóstwa ciekawych pomysłów:)

  3. Pani Ewelino, wielkanocne QR – domino jest super pomysłem i świetnie wygląda. Byłoby super, gdyby powstała do tego jeszcze wersja niemiecka 🙂 Czy jest to możliwe? Pozdrawiam przedświątecznie!

    1. Cieszę się, że taka wersja QR domino spotyka się z dużym zainteresowaniem 🙂 A nad wersją niemieckojęzyczną pomyślę za rok 😉

  4. Mam pytanie o.grę Eagle Eye. Co w momencie, gdy dziecko wyciągnie obrazek który ma na swojej karcie?

Leave a Reply