Autumn, Flashcards, Język angielski/English, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Memory, Pozostałe tematy, Seasons

Seasons of the year

Z nowym rokiem szkolnym zaczynamy planować zajęcia związane z jesienią. Przygotowałam dla swoich uczniów nowe materiały związane z tym tematem. Zanim jednak pojawią się ona na blogu, podzielę się z Wami grami związanymi z porami roku.
Przed tematami typowo jesiennymi możemy poświęcić zajęcia na przypomnienie słownictwa związanego z porami roku. Z moim kartami obrazkowymi wprowadzimy/utrwalimy podstawowe słownictwo oraz omówimy kilka najważniejszych symboli każdej pory roku. Z prawej strony każdej karty znajdziecie 6 małych obrazków, oddzielonym przerywaną linią, które możemy wykorzystać przy omawianiu zmieniających się pór roku.
Wszystkie materiały przygotowałam w 4 wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i polskiej.

Karty do pobrania tutaj/Download here -> flashcards Seasons

Podczas omawiania tego tematu warto pamiętać o nauce nazw miesięcy. Ich utrwalanie możemy ćwiczyć z nowymi kartami memory, które przygotowałam. W lewym górnym rogu każdej karty znajduje się drzewo wskazujące nam porę roku odpowiednią dla danego miesiąca. Pod dużymi obrazkami – symbolami poszczególnych pór roku znajdują się nazwy miesięcy.

Karty do pobrania tutaj/Download here -> memory Seasons and months – English and Deutsch
Karty do pobrania tutaj/Download here -> memory Pory roku i miesiące – Espanol i polska wersja

Jeśli macie ochotę sięgnąć po coś innego niż zwykle, czyli multimedialne materiały, polecam swój mega zestaw -> Seasons: prezentacje multimedialne + materiały do druku. W skład zestawu wchodzą następujące materiały: dwie prezentacje multimedialne w wersjach do edycji, zestaw kart obrazkowych i wyrazowych, cztery gry planszowe, gra What doesn’t belong?, plakaty wyrazowe, układanka – koła z symbolami czterech pór roku oraz plansze Sorting activityŁącznie 57 stron materiałów do druku i 62 slajdy prezentacji.

I na koniec przygotowałam coś, z czego bardzo się cieszę – spinning wheel, które jest nowością na moim blogu. Za pomocą tego koła utrwalimy nazwy miesięcy oraz przyporządkujemy je do poszczególnych pór roku i ich symboli. Ja używam dodatkowo wskaźnika – podczas zabawy dziecko omawia wskazaną porę roku (np. nazwy miesięcy i/lub symbole z nią związane). A sam pomysł na koło zaczerpnęłam z Printoteki 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Seasons wheel
Gra do pobrania tutaj/Download here -> die Jahreszeiten
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Las estaciones
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Pory roku


Tak prezentuje się gotowe koło w wersji angielskiej 😉

Udanej zabawy!

9 myśli w temacie “Seasons of the year”

  1. Bardzo fajne materiały.
    Mam prośbę o poprawę w rodzajnika w wersji niemieckiej na der Sommer

    1. Niestety na skutek zmiany polityki Google niektóre materiały nie są już dostępne (głównie te ze starszych wpisów).

Leave a Reply