Dobble, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Winter

Double Winter

Kolejny zimowy wpis to dobrze znane Wam Double. Bawimy się ze słownictwem związanym ze zwierzętami, zabawami i ubraniami. Jednym słowem – z zimą. Zestaw materiałów “My family” 100% dochodu dla Tosi
Jak zwykle, przygotowałam 31 kart. Każda z nich zawiera sześć obrazków, jest unikalna i łączy się z innymi kartami tylko jednym obrazkiem. 
Przy takiej ilości kart najlepiej grać w grupach 4osobowych. Każdy gracz otrzymuje jedną zakrytą kartę. Z pozostałych kart układamy odkryty robimy stos na środku stołu. Gracze w tym samym czasie odkrywają swoje karty i szukają wspólnego elementu z pierwszą kartą ze stosu. Wygrywa gracz, który na koniec gry zdobył najwięcej kart.
Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
dobble winter-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Double Winter

Fajnym sposobem na wykorzystanie kart Double jest inny rodzaj zabawy, jaki przetestowałam ostatnio. Obrazkami do góry wykładamy powiedzmy 5 kart, dookoła siedzą gracze. Wybrana osoba zaczyna opisywać jedną z kart nie podając nazw rzeczy znajdującej się na niej – może jedynie opisywać obrazki znajdujące się na niej, ale nie powinna tego robić w sposób zbyt oczywisty. Osoba, która pierwsza zorientuje się, o której karcie mówi gracz, zbiera ją ze stołu. W drugiej kolejce opisuje ktoś inny. Ale uwaga – jeśli ktoś pomyli się i będzie chciał zabrać niewłaściwą kartę, to w tej kolejce nie może już podjąć się drugiej próby.

Jeśli szukacie innych zimowych pomysłów, zapraszam do moich sklepowych materiałów, czyli sprawdzonej karcianki -> I have … Who has …? Winter clothesoraz QR domino -> QR domino Winter clothes

W temacie zimowych planszówek polecam bloga Agnieszki Olé Edu, z którego możecie pobrać świetne materiały z płatkami śniegu w roli głównej; klinknij tutaj -> Zimowa planszówka

Informacje, które możecie wykorzystać podczas zimowych zajęć oraz link do padleta z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w drugim numerze mojego magazynu online tutaj -> Zimowe Pomysły przy tablicy.

Moje pozostałe materiały związane z zimą czekają tutaj -> Winter by Pomysły przy tablicy.
podpis

20 myśli w temacie “Double Winter”

 1. Piękne karty, a nowy pomysł na ich wykorzystanie naprawdę ciekawy.
  Ostatnio na dodatkowych zajęciach pierwszoklasiści z zapartym tchem skanowali kody qr ze zwierzątkami, które pobrałam z twojego bloga. Ich uśmiech był bezcenny, dziękuję, że mogłam wykorzystać twoje materiały.

 2. Bardzo dziękuję za możliwość skorzystania z pięknych gier. Moje Dzieciaki są zachwycone. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

 3. Suuper fantastyczny pomysł Dzieciaki szczęśliwe bo mają super zabawę oczywiście będę polecać Pani Blog ślicznie dziękuję za Dobble 🙂 buziaki

 4. Materiały są świetne ❤️❤️ pobrałam właśnie grę dobble, niestety po pobraniu część rysunków na karcie jest zamazana , nie wiem dlaczwgo tak się dzieje ???
  🙁 Korzystając z okazji pozwolę wkleić sobie link –
  https://www.facebook.com/groups/654529701723252/ jest to link do grupy z licyyacjami, pieniążki zostaną przekazane na leczenie rocznego chłopca ,niestety dość kosztowne, potrzeba aż 8 mlnw. widzę że na stronie są również materialy do zakupu, nie ukrywam że chętnie bym również kupiła , a dzięki licytacja można nieco stronę rozreklamować , a i wspomóc leczenie ❤️

  1. Przed chwilą pobrałam materiały i u mnie wszystko jest ok.
   Co do akcji, to już dwukrotnie włączyłam się w zbiórkę dla tego Maluszka. Całym sercem jestem z Jego Rodzicami i mocno wierzę, że uda się osiągnąć wymaganą kwotę. Przerażające jest to, że o zdrowiu i życiu dzieci decydują pieniądze ale budujące jest to, że naprawdę wielu ludzi nie przechodzi obojętnie obok takich akcji.

Dodaj komentarz