Animals, Domino, Język angielski/English, Numbers, Summer

Sea animals and numbers

Tym wpisem wkraczam w przygotowania do gorących klimatów. Połowa maja za nami, najwyższa pora zacząć myśleć o czerwcowych zajęciach o potem … W tym roku może i inne niż zwykle, ale na pewno tak samo (a może nawet bardziej) wyczekiwane wakacje. Na osłodę i skrócenie tego oczekiwania przygotowałam materiały, które świetnie sprawdzą się zarówno podczas zajęć online, jak i już po powrocie do “normalności”.

Te materiały miały pojawić się w moim sklepie. Jednak postanowiłam, że udostępnię je Wam w postaci skarbonki wspierającej Frania Kępę, maluszka chorego na SMA (więcej o Franiu przeczytacie tutaj -> siepomaga.pl/franekwojownik. Jego zbiórka kończy się 1 czerwca a zostało naprawdę dużo pieniędzy do zebrania. Jednak już nie raz pokazaliśmy, że do ziarenka ziarnko … Wierzę, że i Franio dołączy do dzieci, które otrzymają szansę na drugie życie a my dołożymy do tego piękne cegiełki (mogą to być i duuuże cegły) 😉

Uwaga! Moja skarbonka nie jest już aktywna, zbiórka Frania zakończyła się sukcesem, dziękuję Wam za wpłaty! Obecnie jeśli chcecie otrzymać moją prezentację proszę o wpłatę 10 zł na skarbonkę Tosi Popławskiej -> siepomaga.pl/ocalic-tosie oraz o przesłanie do mnie dowodu wpłaty (znajdziecie go w podziękowaniu za zasilenie skarbonki od siepomaga) na mój FB lub ewelina@pomyslyprzytablicy.pl . Przy dokonywaniu wpłaty wpiszcie, że to wpłata na “prezentacja piraci”. Po otrzymaniu potwierdzenia prześlę Wam materiały.

Link do mojej skarbonki jest tutaj -> Morskie Pomysły dla Frania

Przechodzę do konkretów 🙂 Zestaw Sea animals and numbers zawiera prezentację multimedialną, dwa rodzaje domina oraz plansze do gry Bingo!. Zajrzyjmy do środka tych materiałów 🙂

Prezentacja multimedialna Under the sea składa się z trzech części i jest dostępna w wersji do edycji. Dzięki temu sami możecie zadecydować, czy wykorzystacie od razu całość czy może podzielicie ją na kilka mniejszych części. Podczas swoich zajęć ja zazwyczaj wybieram zawsze drugą opcję, dzięki temu dzieci nie nudzą się, utrwalamy materiał podczas kilku lekcji a na każdej z nich mam nowe materiały 😉 I wszyscy są zadowoleni.
Wspomniane trzy części materiałów multimedialnych to Numbers 1 – 10, How many? Count oraz Play with sea animals. Poniżej możecie zobaczyć skrót prezentacji 🙂

Bingo! Sea animals znajdziecie w dwóch wersjach: kolorowej i z białym tłem (dla oszczędnego drukowania) 😉 Tak wyglądają przykładowe plansze.

Nie mogłam zdecydować się na rodzaj domina, więc dodałam dwie opcje: standardową i taką z cieniami, które w ostatnim czasie zaczęły pojawiać się w moich materiałach.

 

 

 

 

Jak pobrać materiały?
1. Kliknij w ten link -> Morskie Pomysły dla Frania
2. Kliknij w ikonkę ‘Wesprzyj’.
3. Wpłać dowolną kwotę.
4. Po dokonaniu wpłaty wyświetli Ci się podziękowanie, a w nim link do materiałów. Zapisz sobie ten link lub pobierz materiały od razu. Otrzymasz go również w mailu z podziękowaniami za zasilenie skarbonki.

P.S. Co prawda możecie wpłacić dowolną kwotę ale myślę, że nikt nie będzie wspierać chorego dziecka 1 złotówką (!), jeśli może otrzymać w podziękowaniu tyle materiałów.

Myślę, że takie materiały przydadzą się Wam w najbliższym czasie. Opracowałam je dlatego, że sama ich potrzebowałam 🙂 Tak więc nie czekajcie, tylko wspierajcie Frania. Przy tak ogromnej kwocie liczy się każda wpłata. Wiecie, co może się stać z milionem takich małych wpłat? Np wpłat min 10 zł? 😉 No właśnie 🙂

Moja skarbonka będzie aktywna tak długo, jak trwa zbiórka dla Frania, czyli tylko do 1 czerwca. Zróbmy temu maluszkowi piękny prezent na Dzień Dziecka!

2 myśli w temacie “Sea animals and numbers”

Leave a Reply