BINGO, Games, Halloween, I spy ... games, Język angielski/English, Memory, Super Simple Songs

Halloween: Baby Shark

Dzisiaj na moim blogu po raz pierwszy zagoszczą materiały związane z Super Simple Songs, czyli coś dla najmłodszych uczniów. Znana i lubiana piosenka Baby Shark zyskała ostatnio nową twarz związaną z Halloween. I właśnie tą wersją nagrania inspirowane są moje najnowsze materiały.

grafika do wpisDwo-01

Jednak nie ujrzałyby one światła dziennego, gdyby nie Marysia Bursche, autorka zapewne dobrze Wam znanego bloga Head Full of Ideas. Opracowała ona swoje grafiki związane z piosenką Baby Shark Halloween i już teraz w ramach tego tematu na jej blogu znajdziecie śliczne flashcards oraz karty pracy -> Sharky Halloween!. Marysia zaproponowała mi współpracę i użyczenie swoich grafik a ja bardzo chętnie zabrałam się za opracowanie materiałów dla młodszych uczniów. W efekcie dzisiaj dzielę się z Wami czterema grami do wykorzystać podczas zajęć opartych na nowej wersji hitu Super Simple Songs.
Jeśli jeszcze nie znacie piosenki Baby Shark Halloween to radzę jak najszybciej nadrobić zaległości 😉 W oparciu o grafiki Marysi przygotowałam cztery rodzaje materiałów związanych z tą uroczą piosenką. Ponadto na stronie Super Simple znajdziecie kolorowanki z bohaterami utworu (Super Simple Baby Shark Halloween)

Moje pierwsze materiały to 11 plansz do gry BINGO! Małe rekiny utknęły w sieci rybackiej i zadaniem dzieci jest uwolnienie wszystkich rekinów. Zazwyczaj w BINGO! gramy według takich zasad:
Każde dziecko otrzymuje planszę oraz dziewięć małych karteczek (ja wycinam karteczki z makulatury – ekologiczne i ekonomicznie). Możemy również wykorzystać plastikowe zakrętki. Następnie wszyscy gracze zakrywają trzy dowolne obrazki na planszy. Zaczynamy! Nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i uwalnia rekiny z sieci 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Baby Shark Halloween BINGO!

Kolejną zabawę możemy wykorzystać do utrwalenia słownictwa wprowadzonego za pomocą piosenki i kart obrazkowych Marysi. Przygotowałam nową wersję I spy … w której zamiast szkła powiększającego poszukiwane przedmioty (tutaj rekiny) ukryły się w pęcherzykach powietrza.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Baby Shark Halloween I spy …

Pęcherzyki powietrza wykorzystałam również w dwóch następnych grach. Jeśli śledzicie mojego bloga już od jakiegoś czasu, to na pewno znacie obrazkowe sudoku, które z powodzeniem możemy wykorzystać również podczas zajeć z trochę starszymi uczniami. Zabawa polega na rozmieszczeniu brakujących obrazków w taki sposób, żeby nie powtarzały się w pionie i w poziomie. Rekiny w pęcherzykach powietrza znajdziecie również w nowej wersji memory. Dodałam tutaj grafiki Freepik/Designed by Freepik ośmiornicy, żółwia i kraba.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Baby Shark Halloween Sudoku
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Baby Shark Halloween Memory

Informacje związane z Halloween oraz różne ciekawostki znajdziecie w pierwszym numerze mojego magazynu online Jesienne Pomysły przy tablicy
Praca nad materiałami związanymi z piosenką dla maluchów to dla mnie nowość i muszę przyznać, że bardzo przyjemnie pracowało mi się z taką fajną melodią i uroczymi grafikami. Sama piosenka „chodziła” za mną później przez jakiś czas, więc rozumiem, dlaczego jej pierwsza wersja jest tak popularna 🙂 Dziękuję Marysi za współpracę i mam nadzieję, że piosenka Baby Shark Halloween zagości na Waszych zajęciach!

0 myśli w temacie “Halloween: Baby Shark”

  1. dzięki piękne za materiały, wszystko jest naprawdę suuuper, tylko zastanawiam się na czym polega ta gra I spy z bąbelkami? W tym roku dostałam malutkie dzieciaczki i nie bardzo mam na nią pomysł, dzięki za odpowiedź 🙂

    1. W bąbelku znajduje się tylko część grafiki (w tym przypadku rekinów). Zadaniem dzieci jest odgadnięcie, co przedstawia cały obrazek 🙂 Flashcards ze wszystkimi rekinami znajadują się na blogu Marysi 🙂 ale nawet bez kart dzieci powinny rozpoznać rekiny występujące w piosence 🙂

  2. to jest po prostu świetne! już karty Marysi były cudowne a teraz Ty postawiłaś tymi grami kropkę nad i 🙂 już nie mogę się doczekać Halloween!

      1. No tak to prawda, nie wszędzie Halloween jest mile widziane. Z drugiej strony taka piosenka jak Baby shark Halloween może przekona przecwników, że nie ma nic złego w takim temacie podczas zajęć językowych 😉

  3. Świetne materiały 🙂 Ale czy w sudoku nie ma przypadkiem błędu? Klauna brakuje w trzecim rzędzie w poziomie. Jedyne miejsce gdzie można go położyć to pierwsze i ostatnie miejsce, ale nie będzie się wtedy to zgadzać w pionie.

  4. Wszystko jest cudne! mam tylko problem z wydrukowaniem sudoku. Czy tylko ja tak mam? Wszystkie materiały pięknie się drukują a akurat przy sudoku drukarka odmawia posłuszeństwa:(

Dodaj komentarz