BINGO, Games, Halloween, I spy ... games, Język angielski/English, Memory, Super Simple Songs

Halloween: Baby Shark

Dzisiaj na moim blogu po raz pierwszy zagoszczą materiały związane z Super Simple Songs, czyli coś dla najmłodszych uczniów. Znana i lubiana piosenka Baby Shark zyskała ostatnio nową twarz związaną z Halloween. I właśnie tą wersją nagrania inspirowane są moje najnowsze materiały.

Jednak nie ujrzałyby one światła dziennego, gdyby nie Marysia Bursche, autorka zapewne dobrze Wam znanego bloga Head Full of Ideas. Opracowała ona swoje grafiki związane z piosenką Baby Shark Halloween i już teraz w ramach tego tematu na jej blogu znajdziecie śliczne flashcards oraz karty pracy -> Sharky Halloween!. Marysia zaproponowała mi współpracę i użyczenie swoich grafik a ja bardzo chętnie zabrałam się za opracowanie materiałów dla młodszych uczniów. W efekcie dzisiaj dzielę się z Wami czterema grami do wykorzystać podczas zajęć opartych na nowej wersji hitu Super Simple Songs.
Jeśli jeszcze nie znacie piosenki Baby Shark Halloween to radzę jak najszybciej nadrobić zaległości 😉 W oparciu o grafiki Marysi przygotowałam cztery rodzaje materiałów związanych z tą uroczą piosenką. Ponadto na stronie Super Simple znajdziecie kolorowanki z bohaterami utworu (Super Simple Baby Shark Halloween)

Moje pierwsze materiały to 11 plansz do gry BINGO! Małe rekiny utknęły w sieci rybackiej i zadaniem dzieci jest uwolnienie wszystkich rekinów. Zazwyczaj w BINGO! gramy według takich zasad:
Każde dziecko otrzymuje planszę oraz dziewięć małych karteczek (ja wycinam karteczki z makulatury – ekologiczne i ekonomicznie). Możemy również wykorzystać plastikowe zakrętki. Następnie wszyscy gracze zakrywają trzy dowolne obrazki na planszy. Zaczynamy! Nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i uwalnia rekiny z sieci 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Baby Shark Halloween BINGO!

Kolejną zabawę możemy wykorzystać do utrwalenia słownictwa wprowadzonego za pomocą piosenki i kart obrazkowych Marysi. Przygotowałam nową wersję I spy … w której zamiast szkła powiększającego poszukiwane przedmioty (tutaj rekiny) ukryły się w pęcherzykach powietrza.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Baby Shark Halloween I spy …

Pęcherzyki powietrza wykorzystałam również w dwóch następnych grach. Jeśli śledzicie mojego bloga już od jakiegoś czasu, to na pewno znacie obrazkowe sudoku, które z powodzeniem możemy wykorzystać również podczas zajeć z trochę starszymi uczniami. Zabawa polega na rozmieszczeniu brakujących obrazków w taki sposób, żeby nie powtarzały się w pionie i w poziomie. Rekiny w pęcherzykach powietrza znajdziecie również w nowej wersji memory. Dodałam tutaj grafiki Freepik/Designed by Freepik ośmiornicy, żółwia i kraba.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Baby Shark Halloween Sudoku
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Baby Shark Halloween Memory

Informacje związane z Halloween oraz różne ciekawostki znajdziecie w pierwszym numerze mojego magazynu online Jesienne Pomysły przy tablicy
Praca nad materiałami związanymi z piosenką dla maluchów to dla mnie nowość i muszę przyznać, że bardzo przyjemnie pracowało mi się z taką fajną melodią i uroczymi grafikami. Sama piosenka „chodziła” za mną później przez jakiś czas, więc rozumiem, dlaczego jej pierwsza wersja jest tak popularna 🙂 Dziękuję Marysi za współpracę i mam nadzieję, że piosenka Baby Shark Halloween zagości na Waszych zajęciach!

18 myśli w temacie “Halloween: Baby Shark”

 1. dzięki piękne za materiały, wszystko jest naprawdę suuuper, tylko zastanawiam się na czym polega ta gra I spy z bąbelkami? W tym roku dostałam malutkie dzieciaczki i nie bardzo mam na nią pomysł, dzięki za odpowiedź 🙂

  1. W bąbelku znajduje się tylko część grafiki (w tym przypadku rekinów). Zadaniem dzieci jest odgadnięcie, co przedstawia cały obrazek 🙂 Flashcards ze wszystkimi rekinami znajadują się na blogu Marysi 🙂 ale nawet bez kart dzieci powinny rozpoznać rekiny występujące w piosence 🙂

 2. to jest po prostu świetne! już karty Marysi były cudowne a teraz Ty postawiłaś tymi grami kropkę nad i 🙂 już nie mogę się doczekać Halloween!

   1. No tak to prawda, nie wszędzie Halloween jest mile widziane. Z drugiej strony taka piosenka jak Baby shark Halloween może przekona przecwników, że nie ma nic złego w takim temacie podczas zajęć językowych 😉

 3. Świetne materiały 🙂 Ale czy w sudoku nie ma przypadkiem błędu? Klauna brakuje w trzecim rzędzie w poziomie. Jedyne miejsce gdzie można go położyć to pierwsze i ostatnie miejsce, ale nie będzie się wtedy to zgadzać w pionie.

 4. Wszystko jest cudne! mam tylko problem z wydrukowaniem sudoku. Czy tylko ja tak mam? Wszystkie materiały pięknie się drukują a akurat przy sudoku drukarka odmawia posłuszeństwa:(

 5. Hello! 🙂 Czytam kolejne wpisy z zapartym tchem, pomysly sa wspaniale, ale niestety wiekszosc linkow do sciagniecia materialow nie jest juz aktywna. Moge prosic o ponowne udostepnienie materialow z tego wpisu (Baby Shark Halloween). Bede ogromnie wdzieczna!

   1. Rozumiem, niestety w produktach nie znalazłam nic związanego z piosenką. Ogromna szkoda, dzieci są zachwycone Baby Shark i te gry ogromnie by je uradowały. Happy Halloween!

Leave a Reply