Board games, Flashcards, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Memory, Valentine's Day

Valentine’s Day: Wedding

W ubiegłym roku na moim blogu pojawiły się materiały na walentynkowe zajęcia. Teraz postanowiłam poszerzyć słownictwo omawiana podczas takich lekcji o zwroty związane ze ślubem. Tak więc w najnowszym wpisie Walentynki zyskują nową twarz: Wedding.

Informacje, które możecie wykorzystać podczas walentynkowych zajęć oraz linki do padletów tematycznych uzupełnianych na bieżąco znajdziecie w drugim numerze mojego magazynu online Zimowe Pomysły przy tablicy.

Na rozgrzewkę warto sięgnąć po waletnykowe zwierzaki, które nie tylko bawią ale i uczą m.in. liczby mnogiej -> Zestaw “Valentine’s Day and animals”: prezentacja multimedialna + materiały do druku. Czekają na Was tutaj karty obrazkowe, prezentacja multimedialna oraz domino.

W ramach nowego słownictwa opracowałam trzy rodzaje materiałów. Pierwszym z nich są oczywiście karty obrazkowe, które wprowadzają 18 nowych zwrotów związanych ze ślubem. Dla zachowania walentynkowego klimatu flashcards przybrały kształt serc. Załączam również karty wyrazowe.
Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Julii Więcławskiej, hiszpańskie Monice Bielawie  a francuskie Joannie Bojaryn. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
walentynki wedding flashe-01Karty do pobrania tutaj/Download here -> Wedding flashcards ENG
Karty do pobrania tutaj/Download here -> die Trauung flashcards Deutsch
Karty do pobrania tutaj/Download here -> el matrimonio flashcards ESP

Karty do pobrania tutaj/Download here -> Mariage flashcards FR

Pozostajemy w „sercowym” klimacie i tym samym również karty do memory wyglądają podobnie z tą różnicą, że do mniejszych kart dodałam nazwy poszczególnych obrazków. Oczywiście grę trzeba wydrukować dwa razy 🙂
walentynki wedding memory-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Wedding memory ENG
Gra do pobrania tutaj/Download here -> die Trauung memory Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> el matrimonio memory ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Mariage memory FR

Moją trzecią propozycją na materiały w tym temacie jest gra planszowa, w której główną rolę odgrywa Kupidyn. Mały amorek lata ze swoim łukiem i próbuje połączyć dwoje ludzi prawdziwą i wielką miłością za pomocą swoich magicznych strzał. Jednak nie zawsze mu się to udaje i strzały nie osiągają wyznaczonego celu. Aby pomóc Kupidynowi wybieramy się w podróż po sercach, ale musimy mieć się na baczności, ponieważ niektóre strzały mogą być niebezpieczne.
I tak rzucamy kością i poruszamy się o daną liczbę pól podając nazwy obrazków, na których się zatrzymamy. Jeśli obok serca znajduje się strzała skierowana w dół to możemy skrócić sobie drogę i przejść na pole znajdujące się na jej końcu. Jeżeli jednak zatrzymamy się na polu obok strzały skierowanej do góry, musimy wrócić po niej na pole przylegające do drugiej strony strzały. Osoba, która jako pierwsza pokona całą drogę i dotrze do mety, pomoże Kupidynowi połączyć zakochanych.
Opracowałam dwie wersje graficzne: jedna dla oszczędnego drukowania z białym tłem i druga wymagająca już większego zużycia tuszu.

Wedding board game hearts2-04Gra do pobrania tutaj/Download here -> Wedding board game
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Wedding board game II

Jako mały bonus dodaję również książeczkę Things I love do uzupełniania i rysowania swoich ukochanych rzeczy, czynności i osób.
walentynki my book-01Książeczka do pobrania tutaj/Download here -> Things I love. My book

Na zakończenie chciałam odpowiedzieć na pytanie, które w ostatnim czasie zadajecie mi bardzo często. Jest ono związane z akcją Przybij piątkę i podaj źródło! a także a bulwersującą kradzieżą moich zdjęć przez panią prowadzącą szkołę językową. Po tym, jak opisałam zaistniałą sytuację -> tutaj coraz częściej pytacie mnie o to, jak  możecie korzystać z moich materiałów podczas zajęć w szkole państwowej, prywatnej czy podczas korepetycji oraz zastanawiacie się, czy i w jaki sposób możecie publikować zdjęcia z użyciem moich materiałów. Jeśli są to zdjęcia Waszego autorstwa to jak najbardziej, możecie je wrzucać na FB, ale z podaniem źródła materiałów. I tu pojawia się kolejne pytanie:  oznaczanie na fb podaj źródło-01Postanowiłam posłużyć się tutaj przykładem wzorowego 🙂 podawania źródła na FB, z którym spotkałam się ostatnio u autorki bloga AngSchool. Paulina opublikowała zdjęcie materiałów mojego autorstwa i nie tylko oznaczyła mój blog przez @pomyslyprzytablicy, ale również podała linki do wpisów, z których pobrała materiały widoczne na zdjęciu.
podaj źródło FB-01Link do tego posta na FB znajdziecie tutaj -> AngSchool – angielski w grach i quizach. Jest mi bardzo miło, że Paulina skorzystała z moich materiałów i dziękuję za takie świetne oznaczenie autora! Tak więc, jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób podzielić się zdjęciami z wykorzystaniem moich materiałów, odpowiedź znajdziecie powyżej 😉
podpis

5 myśli w temacie “Valentine’s Day: Wedding”

  1. Swietne materiały, jak zawsze najwyższej jakości! Używam często z dzieciakami, które uczę! Tylko mam jedną malutką uwagę – do wersji francuskiej wkradł się błąd – właściwie literówka, ale warto ją poprawić. Wyraz Smoking ma w materiałach powyżej podwójne “l”. W rzeczywistości jest tam tylko jedno: LE smoking. Nie umniejsza to, oczywiście, jakości materiałom! Dziękuję za nie i za tak aktywne prowadzenie bloga

Leave a Reply