Autumn, Flashcards, Język angielski/English

Pumpkin, pumkin! Jesienne karty obrazkowe

Czego jak czego, ale kart obrazkowych nigdy za wiele. Tak właśnie pomyślałam, pracując nad swoimi dyniowymi materiałami. Myślę, że jeśli uczycie dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zgodzicie się ze mną w 100% 😉 Bez flashcards jest ciężko.

Warto przełamać schemat standardowych kart obrazkowych i pokusić się o małe urozmaicenie – stąd pomysł na symbole jesieni wpisane w dynie. Mam nadzieję, że dzięki nim uda się pozytywnie zaskoczyć dzieciaki.

Przed Wami moje najnowsze materiały z pionowymi podpisami. Co myślicie o takiej wersji? Sprawdzi się?
-> Flashcards pumpkins autumn

Takie “niezwykłe” flashcards staram się pokazywać uczniom w niestandardowy sposób. W przypadku dyni chyba zdecyduję się na spacer do ogrodu i zbieranie dyni do koszyczka 😉 Przed rozpoczęciem zajęć chowam karty obrazkowe w różnych miejscach sali. Po małym wprowadzeniu dzieci, słuchając moich wskazówek, starają się odszukać dynie, wkładają je do koszyczka (pudełka lub mojej torby na zakupy) i wspólnie łączymy karty wyrazowe z odpowiednimi grafikami.

Więcej dyni mojego autorstwa znajdziecie w karciance I have … Who has …? z którą utrwalicie słownictwo związane z symbolami jesieni i Halloween. Zestaw to 42 karty – > Gra karciana I have … Who has …? Autumn and Halloween
A jeśli jeszcze Wam mało dyni, to czym prędzej zapisujcie się do mojego newslettera – jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, ma się rozumieć 😉 Już wkrótce powędrują do Was nowe, darmowe materiały 😉 Link do zapisu tutaj -> Newsletter Pomysły przy tablicy  

Trzymajcie się ciepło!

1 myśl w temacie “Pumpkin, pumkin! Jesienne karty obrazkowe”

Leave a Reply