Christmas, Język angielski/English

Christmas time. Zajęcia bożonarodzeniowe z kodami QR

Uwielbiam grudzień! Nie tylko ze względu na czas wolny, ale dobrze czuję się również podczas zajęć kulturowych, które przeprowadzam w tym czasie. Nigdy nie mogę się zdecydować, na jakie piosenki i zabawy postawić, z jakch materiałów skorzystać. W tym roku postawiłam m.in. na kody QR i chciałam podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na ich wykorzystanie poczas świątecznych zajęć. 

W ostatanim czasie decyduję się na inną niż zazwyczaj formę kodów QR w swoich materiałach. Na pewno zauważyliście, że bardzo polubiłam domino w wersji odbiegającej od oryginału. Obecnie stawiam na gry, w których z kdem QR łączymy obrazek, tworząc parę. W dalszym ciągu możemy układać “kostki” jedna obok drugiej, tak jak w tradycyjenj wersji, ale tym razem mamy możliwość doboru słownictwa do konkretnej grupy. Z młodszymi uczniami wykorzystam niektóre karty, za to ze starszakami będziemy bawić się już całym zestawem -> QR domino Christmas

Poza tym takie mini karty z powodzeniem można wykorzystać w innych zabawach 😉 Do jednej z nich wykorzystam metalowe pudełko po słodyczach, jakie z premedytacją kupiłam swojemu mężowi w ubiegłym roku. Z premedytacją, bo już wtedy planowałam, że wykorzystam je podczas swoich zajęć w następny roku 😀 I tak też sie stanie!
Będzimy bawić się drużynowo. Najpierw z puszki uczeń losuje kartę z kodem, odczytuje go a następnie … kto pierwszy, ten lepszy – przedstawiciele drużyn szukają właściwego obrazka. W kolejnej turze zmienamy uczniów i bawimy się dalej.

Małym urozmaiceniem jest układanie kafelków nie tyle z samych kart, co połączenie ich z zakrętkami. Pomysł ten wykorzystałam niedawno pierwsz raz, podczas zajęć, o których będę pisać na blogu chyba zaraz po świętach 😉 Zakrętki tak spodobały się dzieciakom, że wykorzystam je kolejny raz podczas zajęć bożonarodzeniowych. Karty przyczepiam za pomocą niezastąpionych rzepów. A pomysł na wykorzystanie zakrętek pierwszy raz wypatrzyłam na blogu Marysi Head Full of Ideas 🙂 Takie QR domino równie dobrze sprwdzi się jako przenośna gra planszowa. Wystarczy rozłożyć kafelki na kaształt dowolnej planszy i zabawa gotowa. Ja wykorzystałam zakrętki zamiast pionków i sięgnęłam po kość z serduszkami (moją ulubioną). Takie przenośne gry to z kolei idea, którą pierwszy raz poznałam u Agnieszki Iwanickiej Pani z klasą.

Kolejną propozcyją świątecznych materiałów połączonych z kodami QR jest -> Christmas QR domino

Miłego weekendu! Nie wiem, jak Wy, ale ja mam zaplanowane wycinanie kolejnych materiałów 😉

Leave a Reply