Akcja blogowa High 5!, Back to school, Great Britain, Język angielski/English

5 pomysłów na zajęcia kulturowe z Londynem w tle

… czyli kolejna odsłona akcji blogujących anglistek przed Wami! U progu nowego roku szkolnego zaparaszamy do zabawy pod hasłem High 5! Tradycyjnie. U mnie to pomysły na zajęcia kulturowe, których nie brakuje podczas moich lekcji. To świetny sposób na zaciekawienie uczniów językiem angielskim. Poczas moich zajęć kulturowych uczniowie chłoną jak gąbka i słuchają jak oczarowani, dlatego zachęcam również Was do prowadzenia takich lekcji. Zaczynamy!

Specjalnie na urodziny Królowej przygotowałam mega -> zestaw do druku “UK: Symbols”w którym znajdziecie aż 10 różnych materiałów! Poza podstawą, czyli flashcards, opracowałam również domina, memory, gry planszowe, action cards, gry z klamerkami czy plakaty. Tak prezentuje się mała próbka tego ogromu materiałów 😉 Znajdziecie go tutaj ->zestaw do druku “UK: Symbols”

Plakaty niewymagające dużej ilości kolorowego tuszu zawsze są mile widziane 🙂 Szczególnie na początku roku szkolnego kiedy to nie chcemy, żeby puste tablice straszyły w salach i na korytarzach. Takimi myślami kierowałam się pracując nad plakatami z cytatami o Londynie. Myślę, że będą naprawdę ładną dekoracją i posłużą dłużej niż tylko kilka pierwszych tygodni. Te materiały są do pobrania na końcu wpisu 🙂Postanowiłam dać drugie życie plakatom z cytatami z królowej Elżbiety II. Otrzymał je każdy, kto zapisał się do mojego newslettera. Teraz opracowałam nową wersję i już w najbliższy poniedziałek rano sprawdźcie swoje skrzynki, plakaty polecą do Was w nowym newsletterze. Tutaj możecie nadrobić zaległości i zapisać się do mojego newslettera ->Zapisz się do mojego newslettera! Później będą one dostępne dla wszystkich nowych newsletterowiczów 😉Mam dla Was jeszcze jedne plakaty, tym razem wyrazowe. Wiem, że bardzo lubicie taką fomę dekoracji tym bardziej, że z powodzeniem można ją wykorzystać podczas konwersacji. Dlatego przygotowałam dwa rodzaje plakatów:

  • ways to say Hello
  • ways to answer How are you?

Są one dostępne dla członków mojej grupy -> Pomysłowi nauczyciele języka angielskiego w szkole podstawowej Zapraszam 🙂
Czy wiecie, że w samym Londynie mówi się ponad 250 językami? Dużo, prawda? Myślę, że to idealny wstęp do Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego 26 września. Specjalnie na tę okazję przygotowałam karty konwersacyjne poruszające zagadnienia związane z nauką języków obcych. To nowość w moim sklepie. Znajdziecie tutaj 45 kart konwersacyjnych. Mam nadzieję, że z ich pomocą rozgadacie swoich uczniów na dobre.Do dzisiaj pamiętam swoją pierwszą przejażdżkę the Tube, czyli londyńskim metrem. Pamiętam również, jak podczas jednych z zajęć mój neative speaker lekko naśmiewał się z warszawskiego metra. Cóż, nie ma porównania. The London Underground jest najstarsze na świecie, działa już od stycznia 1863 roku a około 55% tras nie znajduje się po ziemią. Aż 11 linii i 270 stacji ale bez problemu można poruszać się po tym pięknym i kolorowym mieście.
Wydaje mi się, że samo metro jest na tyle ciekawe , że można pokusić się o poruszenie tego wątku podczas zajęć kulturowych. Rozbudowa metra, wprowadzane nowinki i udogodnienia, wojna i zamachy terrorystyczne – to wszystko bardzo żywy materiał i na pewno przyciągnie uwagę uczniów w każdym wieku. Już sama mapa zrobi wrażenie. I właśnie dlatego wprowadziłam motyw the Tube do swoich najnowszych materiałów związanych z Londynem. Przed Wami symbole UK wpisane w logo londyńskiego metra. To oczywiście karcianka I have …Who has … Na każdej karcie (na niebieskim pasku) zapisana jest również nazwa stacji, na każdej karcie inna. Dzięki temu uczniowie będą mogli jeszcze bardziej wczuć się w klimat 😉

Dla starszych uczniów polecam quiz o Londynie, który wielokrotnie ratował mnie podczas niespodziewanych zastępstw (tych spodziewanych również). Zestaw zawiera 96 kart, dwie plansze do gry oraz klucz z odpowiedziami. Karty mogą służyć do samodzielnej rozgrywki i ja właśnie tak najczęściej z nich korzystam -> Zestaw materiałów “London Quiz”

Bardzo lubię korzystać z prezentacji multimedialnych. Jeśli znacie moje materiały to wiecie, że nie są to takie zwykłe pokazy slajdów, jest w nich więcej życia, fajnie angażują całą grupę a dla mnie to ważne, moje klasy mają grubo ponad 20 uczniów i cenię sobie wszystkie aktywności nie wymagające dużego nakładu czasu jeśli chodzi o samo ćwiczenie z takimi materiałami -> Zestaw materiałów “London”: prezentacja + domino

W ubiegłym roku szkolnym korzystałam z niej podczas nauki zdalnej, tym razem  – mam nadzieję – będzie mi towarzyszyć w szkolnych murach.

A tutaj możecie pobrać moje londyńskie plakaty:

To już wszystkie moje pomysły na High 5! Tradycyjnie. A teraz zajrzyjcie jeszcze do pozostałych blogerek:

Angielskie Bajanie Angielski w żłobku i przedszkolu: 5 kroków do dobrego startu
Angschool Tradycyjnie na pocztątek roku
BB’s Playground Tradycyjne gry w nietradycyjnej formie
Edyta Pikulska Not so traditional
English Freak Jak przygotować się na nowy rok szkolny
Enjoy English 5 sposobów na rozgrzewki językowe
Head Full of Ideas Niezbędnik nauczyciela na dobry początek
Karolina Kępska Teacher Trainer Tradycyjne rozgrzewki inaczej
Londonopoly 5 pomysłów na nowy rok szkolny
made by kate Kasia Komarnicka Zabawy w ławce na 5 sposobów

High 5!

7 myśli w temacie “5 pomysłów na zajęcia kulturowe z Londynem w tle”

    1. Mnie samej szalenie podoba się ta karcianka z londyńskim meterem. Chyba będę robić kulturówki dla siebie 😉

Leave a Reply