Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Winter

Grandparent’s Day: pomysły na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to naprawdę wdzięczny temat realizowany podczas zajęć z młodszymi uczniami. Na takie lekcje można przemycić inne tematy, utrwalić słownictwo z różnych rozdziałów a przy okazji sprawić babciom i dziadkom miłą anglojęzyczną niespodziankę.

W ubiegłym roku odkryłam taką świetną rymowankę autorstwa Ewy Angielskie Bajanie i wykorzystałam ją w pierwszych klasach. Dzieciom bardzo podobało się zmienianie głosów, za każdym razem gdy włączałam im to nagranie wszyscy bardzo się cieszyli. Na blogu Ewy znajdziecie materiały do tego nagrania -> Grandparents’ Day.
Część uczniów chwaliła się poźniej, że złożyli swoim dziadkom życzenia w języku angielskim 🙂 dlatego gorąco Was zachęcam do wprowadzenia rymowanki My Grandma, My Grandpa:

Ja na pewno wrócę do niej w tym roku. Akurat z pierwszakami przerabiam obecnie lekcje związane z rodziną, więc Dzień Babci i Dziadka pasuje idealnie. Właśnie z myślą o najbliższych zajęciah opracowałam karty pracy I spy … z którymi utrwalimy liczby 1 – 10 i kolory.

Wspomniane karty pracy przygotowałam w dwóch wersjach: z angielskimi napisami i bez podpisów tak, żebyście mogli je wykorzystać nie tylko podczas lekcji angielskiego 🙂 Link do tych materiałów znajdziecie na końcu wpisu.

Jeśli pozwoli nam na to czas to chciałam pokusić się o mini projekt plastyczno – językowy. Taki, którego wykonanie nie zajmuje dłużej niż kilka minut a pierwszaki będą mogły własnoręcznie skreślić proste zdanie I love you Grandma/Grandpa. Zdarza się tak, że niektórzy uczniowie nie mają dziadków. W takim wypadku swoje prace/wiersze dedykują albo rodzicom. Jak zwykle to u mnie bywa, znalazłam fajne prace na swoimi ulubionym krokotak. Polecę Wam bardzo prosty kubek, na którym można coś jeszcze narysować -> A cup of hot tea. Z taką pracą dzieci poradzą sobie ekspresowo a wygląda naprawdę fajnie 🙂Jeśli Wasze dzieciaki lubią śpiewać to oczywiście są również i piosenki, takie jak na przykład ta od The Kiboomers -> Grandparents Day Song.  Moim tegorocznym pierwszakom  śpiewanie  idzie  dość  opornie,  dlatego  zadowolimy  się  rymowanką  😉

Święto goni święto. Zaraz po dniu Babci i Dziadka wypada Dzień Australii! Już 26 stycznia możecie zaprosić swoich uczniów na wycieczkę do krainy kangurów. Podejrzewam, że zimą ucieszy ona większe grono. Z myślą o zajęciach związanych z tym dnie przygotowałam zestaw Australia, w którym znajdziecie 2 prezentacje multimedialne w wersjach do edycji, karty obrazkowe z kartami wyrazowymi, flashcards ze śladami zwierząt i kodami QR oraz propozycje na wykorzystanie materiałów. Dzięki nim poznajemy symbole Australii oraz jej najbardziej charakterystyczne zwierzęta. Możecie je zobaczyć tutaj -> Zestaw materiałów Australia: prezentacje multimedialne + materiały do druku

Happy Australia Day! 

Leave a Reply