Clothes peg games, Games, Język angielski/English, Język niemiecki/Deutsch, Valentine's Day

Clothes peg game Valentine’s Day

Ten rodzaj gry pojawia się pierwszy raz na moim blogu. Postanowiłam w jakiś sposób wykorzystać drewniane klamerki z serduszkami, które kupiłam już dawno temu. Tak więc zabrałam się do pracy i dzisiaj dzielę się z Wami kolejną walentynkową grą, do której potrzebne będą wspomniane klamerki.

Na rozgrzewkę warto sięgnąć po waletnykowe zwierzaki, które nie tylko bawią ale i uczą m.in. liczby mnogiej -> Zestaw “Valentine’s Day and animals”: prezentacja multimedialna + materiały do druku. Czekają na Was tutaj karty obrazkowe, prezentacja multimedialna oraz domino.Wracamy do klamerek 🙂 Gra tego typu nie jest moim wynalazkiem, w Internecie krążą różne wersje tej zabawy. Przyznam, że nie znam źródła, nie wiem, kto jest pomysłodawcą. Za to dla mnie ta gra jest nowością, ponieważ nigdy wcześniej z niej nie korzystałam i wykonałam ją również pierwszy raz. Tak więc byłam bardzo ciekawa reakcji dzieci.

Potrzebne będą wpomniane klamerki. Ja mam takie, które idealnie pasują do tematu – z serduszkami. Zamówiłam je już dawno temu na AliExpress (link do klamerek –> tutaj). Polecam ten sklep – można znaleźć ciekawe pomoce. Korzystam m. in. z naklejek, które kupiłam za grosze. Minusem jest długi czas dostawy około miesiąc lub dłużej, więc zakupy trzeba planować z dużym wyprzedzeniem. hearts

Przygotowałam 24 karty w dwóch wersjach językowych. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Magdalenie Chawziuk. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
Na każdej karcie znajduje się jeden obrazek wraz z trzema wyrazami – oczywiście tylko jedna nazwa jest poprawna. 
valentinesday

Gra do pobrania tutaj ->Valentine’s Day Clothes peg game
Gra do pobrania tutaj -> Valentinstag klamerki Deutsch

Podczas zabawy dzieci przypinają klamerkę przy właściwej nazwie obrazka. Oczywiście zamiast małych drewnianych klamerek możecie wykorzystać wykorzystać zwykłe klamerki do prania, które znajdziemy chyba w każdym domu 😉clothespeg

Grę będę stosować jako kolejny sposób na utrwalenie słownictwa. Walentynkowe słówka wprowadzam za pomocą flashcards i QR domino.

Obecnie czekam na następną dostawę z AliExpress. Kolejne klamerki w drodze … Szczegóły już niebawem 😉

Leave a Reply